Що таке езотерика?Що асоціюється у Вас з поняттям «езотерика»? Прикриваєте Ви їм все незвідане для Вас, відмахуючись і обходячи його десятою дорогою? Або ж Вас як магнітом притягує до езотерики з твердим переконанням, що суть її полягає в магії і чаклунстві? Хто з нас хоч раз у житті не мріяв за помахом чарівної палички (за допомогою чаклунського зілля або таємничих ритуалів) втілити всі свої заповітні мрії? Сьогодні в «JIJOUR» ми обговоримо поняття «езотерика», щоб дати можливість нашим читачам якомога краще зрозуміти, що ж це таке.

І поспішаємо Вас порадувати або ж засмутити, що і перші, що зв’язують езотерику з усім незвіданим, і другі – що вважають її магією і чаклунством, частково мають рацію. Езотерика – це дуже узагальнене поняття, яке включає в себе різні науки і практики, спрямовані на пізнання внутрішнього світу людини, нерозривно пов’язуючи його із зовнішнім світом. Іншими словами, мова йде про навчання, одним із завдань яких є гармонізація Вашого внутрішнього і зовнішнього простору.

Червоною ниткою крізь усі ці навчання проходить цінність усвідомлення. Саме підвищення рівня усвідомленості є однією з основних завдань більшості езотеричних течій. Чи відчували Ви коли-небудь, що проживаєте своє життя ніби уві сні? Скільки дій протягом одного дня Ви виконуєте усвідомлено? У житті сучасної людини кількість автоматизованих дій просто вражає, ми так часто відсутні у своєму «тут і зараз». Багато езотеричних наук пов’язують наше зомбування за нашими негативними емоціями (страх, тривога, смуток). Хочете простий наочний приклад? ЕзотерикаЗгадайте момент, коли Ви миєте посуд на кухні. Про що Ви думаєте в цей час? Можу сказати зі стовідсотковою впевненістю, що не про посуд – це точно 😉 Звичайно в такі хвилини ми починаємо подумки вирішувати всі наші проблеми, що накопичилися, сперечатися з людьми, прокручувати тривожні ситуації. Як результат – Ви займаєтеся посудом, перебуваючи в стані підвищеної тривожності – псується настрій, посуд вискакує з рук, починає турбувати серце. А тепер повернемося в початок – Ви займаєтеся посудом 🙂 Абсурдно, так? Адже в цьому занятті немає ні найменшого приводу для тривоги.

Це був один із прикладів того, чим займається езотерика. Безумовно, завдань у неї набагато більше. Вона допомагає розвиватися людині духовно, допомагає відкривати в собі здібності, про які Ви й не підозрювали.

Але не варто вважати, що у Ваших руках виявиться чарівна паличка. Тут слід розуміти два важливих моменти. Перший полягає в тому, що Ви отримуєте повну внутрішню свободу. Вами більше не зможуть маніпулювати ні політика, ні релігії, ні суспільство. Ви перестанете бути залежним від чужої думки і жити на догоду іншим, так і не згадавши за все життя, чого ж насправді просила Ваша душа. Існує й інша сторона медалі. Разом зі свободою Ви отримуєте відповідальність за власне життя. Ви більше не зможете звинувачувати у своїх невдачах державу, а в життєвих проблемах – своє оточення. Відтепер Ви самі будете формувати свою реальність – чітко і усвідомлено.

Ще однією рисою езотеричних наук можна вважати те, що офіційно вони не визнані. І хоча всі давно вже рухається до цього, але поки людям все ще складно визнавати те, що вони не можуть пояснити, подивитися і помацати, навіть незважаючи на те, що це працює.

Залишити коментар

*

Вгору