Подорожник є одним з перших лікарських рослин, якому в лікувальних цілях люди знайшли застосування. Здавна, ще з самого початку першого тисячоліття нашої ери його широко використовували лікарі. З його допомогою вони боролися з численними тяжкими хворобами.

Властивості подорожника

У природі існує багато видів подорожника, але цілющими є не всі. Найпопулярнішим у використанні є подорожник великий, зростаючий просто так на пустирях і луках, на берегах будь-яких водойм і навіть вздовж практично всіх доріг.

У приготуванні лікарських препаратів використовують і насіння, і листя, і корінь цієї рослини. Подорожник містить в собі велику кількість корисних речовин, таких як амінокислоти, флавоноїди, пектинові речовини, вітаміни та інше.

Настойки і відвари листя подорожника і коренів Подорожник вживають всередину при таких захворюваннях, як катари, кашлюк, бронхіт. Також рекомендується і в боротьбі з астмою, а насіння використовують в приготуванні ліків від туберкульозу. Народна медицина знайшла в подорожнику відмінний відхаркувальний засіб при кашлі, а корінь подорожника навіть радять носити на шиї при захворюванні свинкою.

Насіння, приготовлене у вигляді кашки вилікують від запорів, настої з насіння допомагають при виразках кишечника та шлунка, так як допомагає знімати біль в періоди загострення.

Подорожник допомагає при зубних болях, а також зміцнює ясна. Також корисний для лікування хвороб печінки, щитовидної залози, запалень наднирника.

Ця рослина дуже багата вітамінами, тому настійно радимо не забувати про неї після зими, коли організм потребує корисних речовин. Найкориснішим вважається свіжий подорожник, який додають в холодні супи і салати, а також з нього можна приготувати овочеву запіканку, і гарячий борщ та багато іншого. Для лікування астми та епілепсії здавна рекомендується цілюща юшка з подорожника з сочевицею.

Ліки з подорожника

Затяті курці можуть з часом забути про свою звичку завдяки відвару з подорожника. А різні рецепти допоможуть у приготуванні ліків від кашлю для курців. Але, навіть враховуючи всі корисні та лікувальні властивості рослини, не всім людям можна його приймати. Якщо немає впевненості в точному діагнозі, то перед застосуванням подорожника слід проконсультуватися у лікаря.

Залишити коментар

*

Вгору