Більшість з нас проводять свій робочий день, сидячи за комп’ютером. Тож розберімося з головними правилами роботи за комп’ютером, які допоможуть залишатися здоровими.

Головні правила роботи за комп’ютером

Монітор – на рівні очей

Дуже важливо працювати саме за столом навіть вдома. Необхідно домогтися, щоб монітор знаходився на рівні очей, щоб вам не доводилось опускати їх донизу. За поглядом опускається і голова, ви починаєте горбитися та неприродно витягувати шию. Працюючи в такому положенні навіть годину, ви втомлюєтеся значно більше.

Рівна спина

Протягом робочого дня ви почуватиметесь чудово, якщо ваша спина буде знаходитися у правильному положенні. Для цього перш за все потрібно підібрати потрібне крісло. Якщо ви працюєте вдома і не маєте наміру змінювати меблі, можна просто підкласти під спину подушку – головне, щоб ваша спина залишалася рівною.

Як правильно працювати за комп'ютером?

Розташування ніг та рук

Положення ваших кінцівок теж мають значення. Важливо, щоб руки, коли ви їх згинаєте під кутом 90 градусів, були в рівень столу, а лікті мали опору. Стопи мають рівно стояти на підлозі. Коліна водночас мають бути зігнутими під кутом 90 градусів.

Освітлення

Відрегулюйте яскравість монітора. Як визначити комфортний рівень яскравості? Все дуже просто: ваші очі не втомляться від екрана, який за кімнатного освітлення схожий на матово-білий листок паперу. За сонячної погоди, на екрані не має відбиватися вуличне світло, ви не мусите напружуватися, щоб побачити зайву букву. Тому контролюйте потрапляння світла з вулиці та вчасно закривайте штори.

Відпочинок

Як би правильно ви не сиділи за комп’ютером, цілий день у такій позі все одно негативно впливає на здоров’я. Тому під час роботи обов’язково потрібно робити перерви: вставати зі стільця та робити зарядку або пройтися квартирою чи офісом.

Залишити коментар

*

Вгору