Ви, напевно, вже читали нашу статтю про гімнастичний м’яч і його ефективність в якості фізичного тренажера. Якщо ви все-таки зважилися його купити, щоб почати займатися фізичним станом свого тіла, то ця стаття саме для вас. Ми постараємося вас присвятити в усі тонкощі і нюанси, з якими доведеться зіткнутися в процесі вибору фітболу, так як саме від правильності вибору фітболу залежить результат, який ви отримаєте від вправ з ним.

Вибір м’яча залежить від вашої ваги.

Найголовніше правило – у жодному разі не варто купувати дешевий гімнастичний м’яч, так як неякісна китайська модель може бути не тільки незручною і некорисною, але також і небезпечною для здоров’я. Найважливіші параметри фітболу – його пружність і міцність.

Як вибрати гімнастичний м'яч

Хороші і якісні м’ячі повинні витримувати вагу від 200 до 1000 кг. Якщо ви хочете займатися на м’ячі з використанням ще й гантель, то слід вибирати м’яч, який розрахований на силові тренування. Такі м’ячі витримують вагу більше 300 кг.

Зверніть увагу на матеріал м’яча.

Також немаловажний параметр фітболу – це матеріал, з якого він зроблений. Матеріал повинен бути досить міцним і на ньому не повинен скупчуватися пил з підлоги, тобто він повинен володіти хорошим електростатичним ефектом. Також м’яч не повинен мати пористу поверхню, так як в цьому випадку він буде вбирати в себе піт і бруд. Щоб перевірити м’яч на пружність досить злегка ущипнути його, якщо після щипка на поверхні м’яча з’явилися численні складки, значить м’яч виготовлений з неякісного матеріалу. Коли натискаєте рукою на м’яч, то рука повинна злегка відскакувати і ви повинні відчувати невелике тепло, що виходить від м’яча. Це говорить про його якість. Зазвичай неякісні м’ячі холодні й слизькі. Також, добре вивчіть м’яч і переконайтеся, що на ньому немає виступаючих швів, а ніпель бездоганно утиснений всередину. Найкращий матеріал для гімнастичного м’яча – полівінілхлорид (ПВХ) і латекс. Тому, рекомендується брати м’ячі саме з цього матеріалу.

Безпека м’яча.

М’яч обов’язково повинен бути безпечним, це означає, що у випадку проколу, він не повинен під вами розірватися як бомба, а повинен потроху здуватися. Для цього м’ячі забезпечують противорозривною системою (ABS – Anti-Burst System).

Вибір м'яча

Не лякайтеся, якщо відчуєте, що в м’ячі є якісь незрозумілі речовини. Це швидше за все може бути наповнювач, яким наповнюють деякі моделі, щоб вони підтримували м’яч в певному положенні. Такі м’ячі призначені для людей, яким дуже важко тримати рівновагу, а також для майбутніх мам і людей з порушенням роботи зв’язувань і м’язового апарату. Якщо ж ви не потрапляєте в ці категорії людей, то такий м’яч вам не варто брати, так як він буде для вас менш ефективним.

Розмір м’яча залежить від росту.

Гімнастичні м’ячі слід підбирати виходячи з вашого росту. Щоб дізнатися який діаметр м’яча вам необхідний, треба сісти на стілець і виміряти відстань від колінного суглоба до підлоги. Дана величина і буде відповідати діаметру необхідного фітболу.

Вибір фітболу

Зазвичай діаметри м’ячів мають наступні розміри:

  • 55 см – зріст до 150 см;
  • 65 см – від 150 см і до 170 см;
  • 75 см – від 170 см до 190 см;
  • 85 см – зріст вище 190 см.

Як надувати м’яч.

М’яч надувати необхідно до розмірів, які вказані на упаковці, при цьому якщо легко натискаючи рукою на м’яч він повинен прогинатися на 2-3 см. Якщо ви надуваєте фітбол занадто сильно, то він буде нестійким, а якщо надути слабо, то він не зробить потрібного впливу на м’язи. Заняття на гімнастичному м’ячі проводять на рівній і гладкій поверхні. Заради уникнення травм не рекомендується займатися на занадто слизькому покритті (наприклад на паркеті) і на занадто жорсткому (кам’янистий підлозі).

Види гімнастичних м’ячів.

На ринку можна знайти величезну кількість різновидів фітболів. М’ячі з шипами – грають роль масажних м’ячів. Вони забезпечують більш інтенсивний вплив на м’язи, так як підвищують кровоток до тканин і органів, а також знімають больовий синдром. Ще можна зустріти спеціальні ортопедичні м’ячі з маленькими ріжками, які дуже стійкі і їх можна використовувати замість стільців.

Види гімнастичних м'ячів

Для цього продаються м’ячі з додатковими ручками-утримувачами. Вони призначені для тих людей, які поки невпевнено себе почувають на м’ячі або для проведення масажу за допомогою м’яча. Є м’ячі та для дітей – м’ячі-стрибунець з сидінням і ручками. Існують м’ячі з гумовими амортизаторами (спеціальними ременями з прикріпленими до них пружинами), які використовують для посилення навантажень на м’язи спини.

Колір фітболу має значення.

Колір – це не найважливіший фактор при виборі гімнастичного м’яча. Тут швидше за все ви будете керуватися своїм смаком і перевагами, але все ж дещо про колір варто знати. Наприклад, синій і зелений колір заспокоює нервову систему, а також знижують тиск. Жовті м’ячі рекомендують людям з нестачею енергії, оскільки жовтий колір грає роль психічного стимулятора. Оранжевий колір допоможе позбавитися від депресії, а також сприятливо діє на відновлення гормонального балансу. Червоний м’яч рекомендується людям зі слабким імунітетом, оскільки він стимулює захисні функції організму і підвищує його витривалість.

Як зберігати гімнастичний м’яч.

Не варто забувати і про зберігання м’яча. Фітбол слід зберігати в надутому стані і подалі від яскравого сонячного світла, так він прослужить вам значно довше. Також не варто його ставити поряд з предметами, які добре нагріваються.

Як зберігати гімнастичний м'яч

Комплектація м’яча.

Під час вибору м’яча перевірте його комплектацію. Якісні м’ячі повинні комплектуватися хорошим насосом, так як качати його доведеться довго і важко.

Думаю після наших порад і рекомендацій ви зможете без проблем вибрати хороший гімнастичний м’яч. Бажаємо вам вдалої покупки і приємних тренувань.

Залишити коментар

*

Вгору