У зв’язку з глобальною урбанізацією, автоматизацією праці та збільшення ролі засобів комунікації, які так сильно полегшують наше життя, зростає і кількість людей, які страждають гіподинамією, тобто зниженням рухливості. Це, в свою чергу, негативно позначається на нашому здоров’ї і веде до ожиріння, хвороб серця, суглобів, хребта, загалом, список досить довгий. Однак врятувати нас можуть регулярні фізичні вправи і ми всі про це чудово знаємо, але на жаль в нашому швидкоплинному світі, часу на це залишається дуже і дуже мало. Але вихід є. І допомогти нам зможе звичайний гімнастичний м’яч або як його ще називають фітбол.

Гімнастичний м'яч

Гімнастичний м’яч був розроблений відомим фізіотерапевтом Джозефом Пілатесом і практично нічим не відрізняється від звичайних м’ячів, за винятком свого розміру. Фітболи зазвичай мають великий розмір, діаметр м’яча починається від 55см. В основному ці м’ячі призначені для виконання аеробних вправ у посттравматичний період.

Пілатес в своїй практиці садив пацієнта на м’яч і примушував його стрибати на ньому. Під час таких вправ, пацієнт отримував хороші фізичні навантаження і при цьому повністю був відсутній вплив на рани.

Послідовники Джозефа Пілатеса, а також багато фізіотерапевтів, до цих пір використовують гімнастичні м’ячі для відновлення спини, колін і стегон, після перенесених травм. Однак, дія фітболу значно ширше ніж можна собі уявити. Вони дуже добре допомагають у розвитку всього тіла, вчать тримати рівновагу і дають просто неоціненні фізичні навантаження при мінімальній витраті часу і коштів. При цьому, заняття з гімнастичним м’ячем проходять досить весело і тому вони так подобаються дітям.

Фітбол

Гімнастичний м’яч, хоч і здається на вигляд досить простим, але насправді він є універсальним тренажером абсолютно на всі групи м’язів і навіть на глибокі м’язові структури. Вправи з фітболом допомагають розвивати почуття рівноваги, гнучкість, виправляють поставу, знімають втому в спині і навіть допомагає схуднути.

Заняття з м’ячем допомагають лікуванню багатьох захворювань, наприклад таких як сколіоз, остеохондроз, неврастенія та інші. Також, в останні роки фітбол стали частіше використовувати при підготовці вагітних жінок до пологів. Вагітним жінкам, вправи допомагають поліпшити роботу серцево-судинної системи, поліпшити кровообігу, зменшити болі в спині, понизити тиск на поперек, а також позитивно позначаються на загальному самопочутті. Ще гімнастичний м’яч допомагає вагітним розвантажити суглоби, хребет і крижі, які схильні до більшого навантаження при вагітності.

Саме головне достоїнство фітболу, це його нестійкість і рухливість, через що необхідно постійно тримати рівновагу і напружувати всі м’язи тіла, що приводить до спалювання більшої кількості калорій, ніж при звичайних силових тренуваннях. Ще однією перевагою фітболу є те, що ці гімнастичні м’ячі не мають протипоказань, до того ж робити вправи можна в домашніх умовах. Гімнастичні м’ячі ідеально підійдуть людям, що страждають варикозним розширенням вен, так як вправи виконуються практично при повній відсутності навантаження на ноги.

Заняття з гімнастичним м'ячем

Але на цьому можливості м’яча не обмежуються, крім того, що з ним можна виконувати різні фізичні вправи, на ньому також можна просто сидіти. Використання гімнастичного м’яча замість стільця допоможе зберегти ваш хребет здоровим, особливо це корисно тим людям, у яких «сидяча» робота. Їм рекомендується сидіти саме на м’ячі, хоча б частину свого робочого часу. Сидіння на фітболі змушує вас тримати гарну поставу, так як ззаду немає опори. Також через те, що м’яч постійно перекочується, це призводить і до руху вашого тіла, що в свою чергу допомагає запобігти появі болю в спині, які зазвичай виникають від сидячого способу життя.

Ще одним, немаловажним достоїнством фітболу те, що заняття з ним не є виснажливими, а навпаки навіть приємними, тому гімнастичний м’яч не буде вимагати від вас занадто багато чого, але він здатний багато вам дати.

Залишити коментар

*

Вгору