Жіночий журнал JIJOUR

Молоді мами в період годування груддю часто стикаються з деякими проблемами. Це і відмова дитини смоктати груди, і часті відлучки, які не дозволяють завжди дотримуватися режиму, і робота, на яку треба йти обов'язково, залишаючи дитину з нянею або з бабусею. Це все призводить до питання - чи можна зберігати грудне молоко і як це робити?

Як зберігати грудне молоко

Зберігати зціджене грудне молоко можна як у приміщенні, так і в холодильнику і навіть в морозилці. Якщо залишати в приміщенні, то використовувати його треба протягом трьох годин, інакше замість користі воно принесе шкоду малюкові. Навіть якщо воно не скисло, його все-одно давати дитині не можна, так як воно по закінчення цього часу вже втратило всі свої корисні властивості, а на їх місце вже могли проникнути віруси. Цей спосіб хороший для тих мам, які відлучаються на дуже короткий час. Щоб дитина не вередувала через почуття голоду, в пляшечці можна залишити невелику кількість молока. Але якщо температура в приміщенні, де молоко зберігається, не перевищує 15 градусів, то термін його зберігання збільшується з трьох приблизно до десяти годин.

Якщо малюкові необхідно забезпечити харчування протягом декількох діб, то тоді треба залишати зціджене молоко в холодильнику. Тоді воно залишиться безпечним і свіжим для споживання на період до п'яти діб, але за умови, що температура зберігання не перевищує +4 градуси. Перед годуванням молоко необхідно розігріти до +35-36 градусів, що зробити досить просто, помістивши пляшечку з молоком у теплу воду. Кип'ятити ж молоко не можна ні в якому разі, так як воно втратить не тільки свої корисні якості, а й смакові, через що дитина може і відмовитися від такого харчування.

Коли йдеться про дуже тривале зберігання Як варто зберігати грудне молокомолока, то ідеальним варіантом є в цьому випадку його заморожування. У морозильній камері молоко матері може зберігатися до півроку, але тільки за умови нерозморозки холодильника. У звичайній домашній морозилці молоко повинно перебувати не більше трьох місяців. Якщо прийнято рішення заморозити зціджене молоко, то робити це треба не пізніше, ніж через десять годин після зціджування. Після розморожування, Грудне молокояке треба робити при кімнатній температурі, молоко може зберігатися в холодильнику не більше доби. За один раз, звичайно, неможливо заморозити необхідну кількість молока, тому роблять це протягом декількох днів. Перед тим, як свіже молоко доливати до вже замороженого, його необхідно спочатку охолодити.

Ще у багатьох матусь стоїть питання, в чому зберігати молоко. Але в наш час у всіх аптеках можна знайти спеціальні пакети для зціджування і зберігання молока, а ще різні пластикові ємкості, які виготовлені з екологічно безпечного матеріалу.

Наостанок варто відзначити, що в замороженому молоці цілющих властивостей дуже мало, але його вживання для немовля набагато безпечніше, ніж прийом різних штучних сумішей.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору