Всі пам’ятають розхожий анекдот про хитросплетіння висновків, в результаті яких жінка все ж вирішує образитися? Думаю, не тільки пам’ятаєте, але і парочку додати можете. Жіноча логіка – притча, зручний привід посміятися і загордитися своєї чоловічою спроможністю, прямим, як залізничне полотно, мисленням, силою, розумом, талантом. Багаторазово згадуючи «висновки» подруги, чоловік відчуває себе героєм. Ні, навіть не героєм, а ГЕРОЄМ. Адже йому підвладні течії кволих думок подруги, він дивиться в корінь її прозорих умовиводів, він її саму наскрізь бачить. І чи може бути для чоловіка більший комплімент, ніж усвідомлення власної великої і могутньої значущості? *SCRATCH*

Що таке жіноча логіка

А те, що це зрежисовано великим професіоналом своєї справи, то, що хтось кимсь маніпулює (хто і ким – великий секрет), те, що ситуація розгортається саме так, як повинна. Ну, цьому великому і сильному ЛИЦАРЮ, переможцю драконів, професору, автогонщику, енциклопедисту, краще в світі заварівальщику чаю і інше, інше … знати не обов’язково.

Отже, що ж це таке: жіноча логіка?

Це, на думку психологів, адаптаційний механізм, який виробився у жінок впродовж тисячоліть. Причому, зауважу, не в результаті еволюції природної. У результаті еволюції соціальної – від життя в суспільстві чоловіків, з чоловіками і, якщо бути чесними, для чоловіків. І цей механізм дозволяє нам з вами не просто вижити в суворому чоловічому світі, пристосуватися до нього, а … взяти над ним верх. Як? Дуже просто: приголомшити, та так, що спочатку чоловік на кілька хвилин замер у найглибшому подиві, після – розчулився, а потім зовсім втратив контроль над здоровим глуздом. І все: його можна брати голими руками! Чи ні, навіщо брати. Сам прийде, все принесе, що треба зробить. І ще спасибі скаже.

Жіноча логікаДо речі, існування жіночої логіки – давно доведений науковий факт. У своїй роботі «Про молекулярно-генетичні механізми жіночої логіки» кандидат біологічних наук інституту біології гена РАН В. М. Башкіров доводить відмінність логіки «взагалі» (чоловічої) і жіночої: «На відміну від логіки «взагалі», жіноча логіка, по суті своєї, ймовірна. Так, логічний символ «ТАК» у жіночій логіці з ймовірністю 0,5 може бути «ТАК-1» (тобто означати затвердження) і з такою ж вірогідністю «ТАК-2» (заперечення). Все це справедливо і для «НІ». *NO* У перекладі загальнолюдського, це твердження пояснюється просто: жінка, яка стверджує, що не хоче купувати цю сукню, може насправді згорати від бажання побачити її у своєму гардеробі. Але: як подарунок – раз. Або через тиждень, коли вона все ж відсидить свою звірячу дієту, і живіт не так випинатися – два. Або дуже хоче, але не купить ніколи, тому що треба платити за квартиру, за школу, за кредит і зуби робити. Але дуже-дуже хоче – три. Це – варіативність відмови. Або: «Милий, я вийду за тебе заміж, якщо ти купиш мені ось той синенький Мерседес. До завтра, до одинадцятої ранку … »- ніби погодилася, але в той же час і ні. Хоча дала зрозуміти, що задовольниться і тридцятирічним Жигулем.

За поняттям «жіночої логіки» – милої, наївної, трохи дурнуватої стоїть тверезий, майже медичний і злегка математичний розрахунок. Жінка здатна ТАК змоделювати ситуацію, що буде впевнена в позитивному для себе результаті відсотків на сто-сто двадцять. І що, всі цілі й ситі: чоловік – супермен, жінка – дурненька журналістка (модель, офіціантка, студентка, потрібне вписати). Его задоволено. Причому в обох сторін.

Поняття «жіночої логіки»Чи помічали ви, що жінка, повністю прийняла чоловічий тип поведінки (не зовнішності): їх мислення, їх висновки, їх спосіб вести переговори – часто вимушена для досягнення своїх цілей прикладати куди більше зусиль, ніж у рівнозначної ситуації чоловіків і вже, тим більше, жінки з жіночим типом поведінки? Фемінізм, без сумніву, річ позитивна. Але навіщо мені тягнути ці шпали, якщо поруч йде такий сильний … з такими м’язами, з такими руками. Ви кажете, цей м’яз називається «трЮцИпс»? Ах, «трицепс»! Так? Так важко, ох, які вправи. Спасибі, що донесли. Неважко було? О, який ви сильний … мужній. Ні, телефону у мене немає. І, взагалі, я заміжня. 😀

Залишити коментар

*

Вгору