Останнім часом в сучасному інтер’єрі стали популярні журнальні столики з пня. Тому сьогодні жіночий журнал JIJOUR пропонує майстер-клас з виготовлення журнального столика з дерев’яного пня. 😉

Для перетворення пня в журнальний столик знадобляться такі матеріали та інструменти: сухий пень, долото і молоток, наждачний папір середньої і великої зернистості, волога ганчірка, морилка, прозорий поліуретановий лак, кисть, ніжки з шурупами, дриль з відповідним свердлом, олівець, лінійка.

Журнальний столик з дерев'яного пня

Заготівлю у формі пня можна пошукати в лісі, парку, лісництві, деревообробних цехах. Дана заготівля відрізана від зрізаного стовбура волоського горіха. Висота пня для журнального столика відповідає 40-45 см плюс висота ніжок близько 15 см.

Пень поставити в таке місце, щоб не потрапляв дощ, і сушити місяць, а то й більше. У результаті можуть утворитися тріщини, що додасть колоритності, і відійде кора. Кора відходить від деревини по-різному, в залежності від породи дерева.

Журнальний столик з дерев'яного пня - 2 Журнальний столик з дерев'яного пня - 3

В одних місцях кора може відходити легко і її можна видалити руками, а в деяких доведеться застосувати долото і молоток. Долото вставити між корою і деревиною та наносити удари молотком. *OK* Цю роботу робити не поспішаючи, щоб не пошкодити дерево. Очищений від кори пень відшліфувати наждачним папером середньої зернистості, щоб поверхня стала гладкою. Вологою ганчіркою витерти пил, що утворився.

Журнальний столик з дерев'яного пня - 4 Журнальний столик з дерев'яного пня - 5 Журнальний столик з дерев'яного пня - 6

Зібрати куплені ніжки. На звороті журнального столика зробити розмітку розміщення ніжок. Дрилем просвердлити отвори і шурупами прикрутити ніжки. Перевертаємо стіл на ніжки і приступаємо до фарбування.

Пошкоджені місця під час очищення кори покриваємо морилкою. *OK* Колір морилки підбираємо відповідно породі дерева. Наступний етап – покриваємо дерев’яну поверхню прозорою поліуретановою грунтівкою. Така грунтовка глибоко просочує матеріал і не пропускає всередину вологу, а також не дозволяє смолам виходити назовні. Після нанесення першого шару грунтівки, піднімуться ворсинки і поверхня стане шорсткою. На цьому етапі потрібно відшліфувати поверхню дрібнозернистим наждачним папером після того, як висохне грунт. Нанести декілька шарів грунту, просушуючи кожен шар.

Журнальний столик з дерев'яного пня - 7 Журнальний столик з дерев'яного пня - 8

Тепер поверхню можна покрити глянцевим поліуретановим прозорим лаком. Також для покриття журнального столика можна використовувати напівглянцевий лак або пофарбувати в будь-який колір. *THUMBS UP*

Журнальний столик з дерев'яного пня

Мітки: ,
Залишити коментар

*

Вгору