Багатьох людей хвилює питання – чи можна після пологів відразу завагітніти? Адже існує досі стереотип, що під час грудного вигодовування завагітніти не можна. Але зустрічаються жінки з дітьми, у яких різниця у віці менше року. Як таке можливо?

Чи можна завагітніти відразу після пологів

Під час годування грудьми ділянка мозку, що відповідає за вироблення пролактину, гормону, який несе відповідальність за вироблення молока, а так само за блокування яєчників, відпочиває. Тільки діє це за умови, що жінка дитину годує тільки своїм молоком, без введення прикорму, соків і води. Зовсім інша справа, коли жінки відмовляються від годування грудьми, через різні обставини. Це буває при бажанні якомога швидше привести в форму фігуру або ж при слабкому виробленні грудного молока. У цьому випадку багато хто просто не приділяють уваги контрацепції, думаючи, що їх організм все одно ще не відновився. Матці для нормальної роботи необхідно від півтора до двох місяців. При цьому можуть бути присутніми і лохії – коричнево-жовті маткові виділення.

У підсумку це призводить до нової вагітності, і вже тут піднімається питання про те, чи зберігати своє становище. Зазвичай лікарі це робити не рекомендують, так як ресурси організму жінки і так зазнали серйозного навантаженні під час недавньої вагітності. Гінекологи з цієї причини радять нову вагітність не раніше, ніж через рік.

Ще одним фактором проти нової вагітності відразу після пологів є годування грудьми. У період нової вагітності відбудуться гормональні зміни, які значно позначаться на смаку молока. До того ж новий плід стане забирати всі вітаміни з організму жінки, і молоко для першої дитини буде просто пустушкою. Наслідки швидкої вагітності після пологів для жінки будуть виражені в різкому погіршенні здоров’я зубів і в випаданні волосся.

Відразу після пологів завагітніти можна, тому слід пам’ятати про оберігання, інакше нова вагітність може принести за собою серйозні ускладнення. Матці для повного відновлення потрібен спокій, і цей процес займає чимало часу. Варто подумати, чи зможе організм витримати таке навантаження. Не варто забувати, що найкраще в такому питанні – це профілактика. А для неї в наш час існує маса засобів запобігання.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору