Для початку, жінка повинна подумати про використання відповідного бюстгальтера. Він повинен оптимально підтримувати груди, але при цьому не чинити на них тиску. Для цього необхідно вибирати бюстгальтер з широкими бретельками, без кісточок та з регулюванням застібки на спині. Віддати перевагу краще спеціальній білизні, яка призначена спеціально для вагітних, найвищої якості. Для більш правильного вибору такої білизни слід проконсультуватися з продавцем або менеджером магазину.

Як доглядати за грудьми під час вагітності

Щоб в період вагітності на білизні не опинилися виділення молозива, треба використовувати призначені для бюстгальтера спеціальні вкладки. Так само ці вкладки корисно використовувати і після пологів, у період годування груддю.

Дуже корисно загартовування грудей. Рекомендується щоденний контрастний душ і ніжне обтирання. Слід дотримуватися кругових рухів мочалкою, починаючи від ареол і просуваючись до основи грудей, але при цьому соски зачіпати не варто.

Необхідно потурбуватися і про зміцнення сосків, щоб у період вигодовування грудьми на них не з’явилися тріщини. Для цього рекомендується контрастний душ. Не варто вдаватися до таких рекомендацій, в яких радять способи для роздратування сосків, наприклад, вкладання в бюстгалтер жорстких тканинних шматочків або масування сосків за допомогою рушника. Будь-яка стимуляція сосків призводить до скорочення маткової мускулатури.

Щоб попередити появу розтяжок, які з’являються через різке збільшення розміру грудей рекомендується легкий масаж з використанням масла мигдалю, відразу після прийняття водних процедур. Так само можна скористатися спеціальним кремом, призначеному для попередження появи розтяжок.

Якщо починають турбувати дивні різні зміни грудей, не варто боятися чи соромитися, а треба обов’язково проконсультуватися у мамолога. Обов’язково рекомендується відвідування шкіл і курсів для майбутніх мам, так як там обов’язково розкажуть про правильний догляд за грудьми під час вагітності, про годування грудьми та за її доглядом після пологів.

Залишити коментар

*

Вгору