Жінки, що палять нічим не відрізняються від чоловіків-курців, якщо розглядати ризик смертності від куріння. Американські дослідники, використовуючи дані Національного опитування про стан здоров’я людини, проаналізували перше покоління жінок, які почали в ранньому віці палити і протягом декількох десятиліть регулярно кожен день викурювали декілька сигарет.

Паління забирає в людини 10 років життя

У 1980-х роках були проведені аналогічні дослідження, але в ті роки вчені стверджували, що у жінок ймовірність померти від паління дуже мала. І ця дезінформація призвела до зростання кількості курців жінок, які опісля дуже поплатилися за свою довірливість. А ось нове дослідження, яке було проведено також американськими вченими, показало, що у жінок і у чоловіків при рівній пристрасті до паління є рівні шанси померти через дану згубну звичку. Таким чином, з 1980-х ймовірність померти від ряду хвороб, які на пряму викликає паління, включаючи хронічне обструктивне захворювання легень та рак легенів, підвищилася аж на 50 відсотків.

Автор цього дослідження Прабхата Джа стверджує, що вже саме по собі паління скорочує приблизно на 10 років тривалість життя людини. Але все ще є ймовірність повернути приблизно 9 років свого життя, але лише в тому випадку, якщо в сорокарічному віці побороти свою згубну звичку, або в крайньому випадку, до 44 років. Але навіть якщо відмовитися від паління в 54 роки, то можна забрати у смерті 6 років свого життя, а в 64 років – 4 роки. Тобто виходить, що відмова в будь-якому віці від паління дає свою певну вигоду. Тому ніколи не пізно відмовитися від куріння. Проте вчені попереджають, що такого поняття немає, як «безпечний» період куріння.

Куріння скорочує життя на 10 років

Також вчені зробили висновки, що люди, які ніколи раніше не палили, мають в два рази більше шансів дожити до 80 років, ніж люди, які кожен день курять протягом тривалого часу.

У цьому дослідженні були розглянуті дані Національного індексу смертності. Було проаналізовано приблизно 16000 записів, що стосуються людей, які почали в ранньому віці палити і вже померли.

Залишити коментар

*

Вгору