Приємно побачити на ялинці іграшки, зроблені своїми руками. Гуляючи з дітьми в парку або в лісі, зберіть тонкі гілки берези або пагони верби, вони повинні бути свіжозрізаними і добре гнутися. Плетені новорічні прикраси гарні не тільки на ялинці, а й на вікнах або стінах. ;D

Для роботи потрібні секатор, тонкий дріт, лак або фарба-спрей, а для прикраси фігурок – блискітки, штучні ягоди, різні намистинки.

Плетена зірка на новорічну ялинку

Плетені прикраси на новорічну ялинку

Беремо п’ять однакових гілок довжиною 15-20 см. Складаємо їх у формі зірки і фіксуємо кути дротиком. Виходить каркас майбутньої зірки.

Плетена зірка на новорічну ялинку

Потім беремо більш тонкий і довгий прутик і, починаючи з кута, обплітаємо їм каркас, як показано на малюнку.

Плетена зірка на новорічну ялинку - крок2

Таким же чином по черзі обплітає інші кути каркаса то одним, то іншим кінцем тонкого прутика. Кінці пагонів переплетуться між собою десь в середині зірки. Для міцності можна взяти ще один-два пагони і “прошнурувати” ними фігурку кілька разів по діагоналі, але плетіння не повинно бути дуже щільним. Сітчасті, напівпрозорі фігури виглядають ефектніше.

Плетена зірка на новорічну ялинку - крок3

Для закріплення кутів зірки беремо дуже тонкі пагони і обмотуємо ними кілька разів куточки поруч з тяганиною.

Плетений півмісяць на новорічну ялинку

Плетений півмісяць на новорічну ялинку

Беремо дві гілки довжиною 15 і 20 см і скріплюємо їх кінці тяганиною, як показано на малюнку.

Плетений півмісяць на новорічну ялинку - крок1

Починаючи з кута, обплітаємо фігурку тонкими пагонами.

Плетений півмісяць на новорічну ялинку - крок2

Щоб півмісяць був більш міцним, пропускаємо ще кілька тонких пагонів від одного кінця до іншого, а кути обмотуємо ними поруч з дротиком.

Плетений півмісяць на новорічну ялинку - крок3

За таким же принципом можна сплести та інші плоскі фігурки.

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку

Беремо п’ять гнучких пагонів верби або гілок берези однакової товщини і довжини. Пов’язуємо їх кінці разом. Виходить каркас майбутнього дзвоника. Потім тонким довгим втечею починаємо обплітати каркас способом “штопання”: втеча по черзі “пірнає” по колу то на, то під наступну гілку каркаса (рис. 7, 8, 9).

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку - крок1

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку - крок2

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку - крок3

Прикладаючи пагони один до одного і намагаючись зберегти форму дзвіночка, продовжуємо плетіння.

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку - крок4

Кінець останнього втечі акуратно обрізаємо і залишаємо усередині дзвіночка.

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку - крок5

Для отримання ажуру по краю дзвіночка по черзі згинаємо кожен кінець гілки каркаса і кріпимо його поруч з наступного гілкою.

Плетений дзвіночок на новорічну ялинку - крок6

“Язичком” дзвіночка служить дерев’яна намистинка, підвішена на тасьми. Можна зробити “язичок”, скрутивши в клубок тонкий довгий пагін верби. ;D

Вироби сушимо 7-10 днів при кімнатній температурі. Не варто класти їх на батарею: вони стануть ламкими.

З готових новорічних фігурок знімаємо проволоку і покриваємо їх лаком НЦ: він швидко сохне, хоча підійде й будь-який інший лак для дерева. Радимо попередньо на невеликому фрагменті спробувати, як лягає лак. При отриманні необхідного ефекту покриваємо вироби повністю.

Замість лаку фігурки можна покрити різнокольоровими фарбами-спреями (автомобільними або спеціальними, які продаються в магазинах), наприклад спреями “новорічний сніг” або “крижаний візерунок”.

Ще не висохлий лак або фарбу добре посипати блискітками, які продаються в магазинах. *YES* Можна зробити блискітки і самим, розбивши непотрібні ялинкові іграшки.

Коли фарба або лак висохнуть, прикріплюємо штучні ягоди, маленькі гілочки ялини, шишечки, намистинки. До прикрашених фігурок прив’язуємо тасьми і підвішуємо їх на ялинку, вікно або стіну на різних рівнях.

Щасливого Нового року та Різдва! 😉

Мітки: , ,
Залишити коментар

*

Вгору