Захоплюючись фітотерапією, всі ми мимоволі робимо помилки, які можуть зашкодити нашому здоров’ю.

Ось 5 найбільш поширених помилок фітотерапії

1. Ви п’єте чай з ромашкою, не знаючи, як і з якими ліками він взаємодіє.

Хоча більшість людей вважає чай з ромашкою абсолютно нешкідливим і навіть корисним, він може мати ряд серйозних побічних ефектів, якщо поєднується з певними ліками. ;D

Поширені помилки фітотерапії

Так, в журналі Канадської Медичної Асоціації (Canadian Medical Association Journal) за квітень 2006 опубліковано опис історії хвороби 70-річної жінки, яка під час лікування варфарином була доставлена до лікарні з внутрішньою кровотечею після споживання чаю з ромашкою і використання примочок для тіла при лікуванні застуди.

2. Хронічна втома неминуще змушує нас звернутися до фітотерапії та інших натуральних лікарських засобів, щоб відновити втрачену енергію.

 • Анемії
 • Aстми
 • Порушення сну, наприклад, синдрому обструктивного апное сну
 • Гіпотиреозу
 • Синдрому хронічної втоми
 • Депресії

Постійна втома, швидка стомлюваність або відсутність енергії говорять про те, що потрібно відвідати поліклініку, а не трав’яну аптеку.

Хоча дієта і харчові добавки можуть дати тимчасове полегшення, перш за все, слід переконатися в тому, що втома не є симптомом прихованої хвороби, наприклад:

Помилки фітотерапіїВтома може також бути симптомом інших захворювань, наприклад, інфекційних хвороб (зокрема, мононуклеозу), серцевої недостатності, діабету, хвороби печінки або нирок, хвороби Едісона, аутоімунних захворювань (наприклад, вовчанка), раку, неповноцінного харчування, а також може виникати як побічний ефект лікування.

Порада: спочатку проконсультуйтеся у лікаря. Він поставить вам питання, призначить відповідні аналізи, щоб виключити ймовірність цих захворювань. Після цього ви можете подумати про натуральні засоби лікування.

3. Ви приймаєте фіто-препарати, харчові добавки та / або ліки, поєднання яких може підвищити ймовірність посилення кровотечі.

 • Алое віра
 • Ромашка
 • Коензим q10
 • Шавлія
 • Піретрум дівочий
 • Часник
 • Імбир
 • Гингко
 • Женьшень
 • Пальма сереноа
 • Польовий жовтець
 • Лікарський дягель
 • Риб’ячий жир
 • Вербова кора

Антикоагулянти (лікарські речовини, які зменшують згортання крові), наприклад, аспірин і варфарин запобігають утворенню кров’яних згустків в артеріях, що зменшує ризик інсульту та інфаркту. У поєднанні з травами і харчовими добавками, що мають такі же протизсідні ефекти, вони збільшують ризик кровотечі.

Порада: якщо ви приймаєте більше одного з перерахованих фіто-препаратів або приймаєте їх у поєднанні з варфарином, аспірином або іншими антикоагулянтами, або ж якщо ви займаєтеся самолікуванням, проконсультуйтеся у кваліфікованим лікарем, що практикує холістичний підхід. Обов’язково повідомте йому про всі фіто-препарати та харчових добавках, які приймаєте. Аналізи крові з метою визначення протромбінового часу (PT / INR) часто призначають для виявлення ступеня згортання крові.

4. Замість кави та газованої води ви п’єте багато чаю мате і енергетичних напоїв.

Фітотерапія - помилкиПарагвайський чай (чай мате) – надзвичайно популярний напій, особливо у великих містах. У країнах Центральної і Південної Америки, де мате часто замінюють воду, вважають, що цей напій більш корисний для здоров’я, ніж кава, адже це фіточай, який надає заряд бадьорості, не викликаючи зайвої нервозності. *SCRATCH* Однак споживання парагвайського чаю лікарі нерідко пов’язують з розвитком раку шлунка та стравоходу, раку легенів і сечового міхура (цей зв’язок підтвердили результати декількох досліджень). І хоча дослідження показали, що мате шкідливий тільки у великих кількостях (більше 1 літра в день) або дуже гарячий, не слід ним захоплюватися, поки не буде отримано подальше підтвердження або спростування цієї теорії.

Енергетичні напої, наприклад, Red Bull, Monster, Full Throttle і пр., містять кофеїн, а також ряд вітамінів і трав. На жаль, медицині мало відомо про те, яка дія у всіх цих інгредієнтів в сукупності. Багато інгредієнтів взаємодіють з кофеїном, багаторазово посилюючи його стимулюючий ефект. Більшість енергетичних напоїв містять величезну кількість глюкози, і мало відрізняються від звичайної солодкої газованої води.

Порада: якщо хочете знайти корисну заміну енергетичних напоїв, спробуйте воду з гранатовим або журавлинним соком.

5. Ви приймаєте фіто-препарати, які зміцнюють імунітет, наприклад, ехінацею і гідрастіс канадський, в поєднанні з імунодепресантами, наприклад, кортикостероїдами.

Ліки, що пригнічують роботу імунної системи, призначені для того, щоб запобігти відторгненню органів після трансплантації і контролювати симптоми аутоімунних захворювань (ревматоїдного артриту, системної вовчанки і діабету 1 типу). Фіто-препарати, що стимулюють роботу імунної системи, нейтралізують дію цих ліків, що може призвести до відторгнення трансплантованого органу, загострення існуючого аутоімунного захворювання у людей, генетично схильних до подібних хвороб.

Фітотерапія

Порада: приймаючи імунодепресанти, на час відмовтеся від споживання таких фіто-препаратів, як люцерна, астрагал, ехінацея, женьшень, лакричний корінь або мінеральний цинк. *OK*

Залишити коментар

*

Вгору