Розвантажувальні дні – річ досить-таки корисна для здоров’я, адже допомагає реалізувати декілька цілей:

  • По-перше, Ви очищаєте Ваш організм від накопичених непотрібних речовин і шлаків.
  • По-друге, Ваш травний тракт відпочиває від усієї тієї потрібної і непотрібної їжі, яку він споживає майже щодня.
  • По-третє, розвантажувальні дні гарні і для схуднення – на 0,5-1 кг.
  • По-четверте, вони Вас дисциплінують, привчають замислюватися про те, що Ви їсте, і, відповідно, допомагають переходити на більш здорове харчування.
  • По-п’яте, розвивають силу волі, без якої нікуди в нинішній час!

Розвантажувальні дні для схуднення
Розвантажувальні дні рекомендується проводити 1-2 рази на тиждень. У такі дні організм отримує тільки певний клас речовин, тобто або білки, або жири, або вуглеводи. Рідко застосовуються комплекси поживних речовин.

Перед тим, як я перейду власне до меню розвантажувальних днів, давайте зупинимося на деяких правилах!

Правила  розвантажувальних днів для схуднення

1. Якщо Вам нездужає, Ви вагітні, годуєте грудьми малюка, відновлюєтеся після захворювання, маєте будь-які хронічні хвороби – забудьте взагалі про поняття “дієта” і “розвантажувальний день для схуднення”! Ваш організм не заслуговує такого стресу, тим більше, Ви можете йому зашкодити!

Розвантажувальні дні

2. Розвантажувальні дні здійснюйте, коли у Вас багато справ, тому думки про їжу відвідуватимуть не часто. Інакше спокуса що-небудь таке з’їсти буде дуже велика!

3. Пийте багато води, особливо до трьох годин дня. За день повинні випивати не менше 2,5 літрів.

4. Якщо їсти захочеться сильно – задовольніть свій голод склянкою нежирного кефіру. А якщо дуже сильно – відмовтеся взагалі від задумки проведення розвантажувального дня.

5. Відмовтеся від серйозних фізичних навантажень, тому що тоді Ви змусите свій організм працювати на знос!
Раціони розвантажувальних днів для схуднення
6. Заплановану кількість їжі розділіть на 4-8 прийомів, так і Вам, і Вашому шлунку буде легше.

7. На наступний день після розвантажувального дня не налягайте відразу на їжу у великих кількостях, виходьте з легкого голодування спокійно.

8. У розвантажувальний день не вживайте ніяких продуктів, крім того, на якому Ви “сидите”. Виняток – кефір, про це було в пункті четвертому, а також буде в одному з меню нижче.

Раціони розвантажувальних днів для схуднення

Розвантажувальний день на кефірі

Кефірний розвантажувальний день є, напевно, найпопулярнішим, адже він і переноситься легко, і нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Протягом дня можна випити 1,5 літра кефіру.
Розвантажувальний день на кефірі

Розвантажувальний день на гречці

Купуйте літр однопроцентного кефіру. Увечері замочіть в окропі 200-250 гр гречаної крупи. Увага: без солі, жиру та спецій! Закутайте в теплі речі, і нехай вона стоїть до ранку. За 1 розвантажувальний день Ви можете з’їсти гречку в 3-5 прийомів, запиваючи щоразу кефіром, тобто по 200-300 мл.
Розвантажувальний день на гречці
Розвантажувальний день на яблуках

Яблучний розвантажувальний день – це 1,5 кг сирих або запечених несолодких яблук. Також дозволяється 2 чашки несолодкого чаю або кави.
Розвантажувальний день на яблуках
Розвантажувальний день на овочах

Зробіть собі салат або з одного виду овоча, або з суміші, додаючи трохи рослинного масла. Можна використовувати огірки, помідори, моркву – 1,2 – 1,5 кг. Краще овочі нарізати безпосередньо перед прийомом їжі, так Ви отримаєте більше вітамінів.
Розвантажувальний день на овочах
М’ясний розвантажувальний день

Ефект від м’ясного розвантажувального дня, в принципі, майже такий же, як і від будь-якого іншого, а ось голод буде відчуватися явно менше. Не слід використовувати цей спосіб, якщо є хоча б найменші проблеми з нирками чи печінкою – вони не впораються з продуктами розпаду білків, з яких м’ясо і полягає.

Варіть 400 гр нежирної яловичини, діліть її на 5 прийомів. Можна за день випити 2 чашки чаю без цукру або 1 склянку несолодкого настою шипшини.
М'ясний розвантажувальний день
Після закінчення розвантажувального дня для схуднення можна повернутися до звичного раціону або сісти на дієти. Можна проводити також спарені розвантажувальні дні. І пам’ятайте, що головне – це користь для здоров’я, а не шкода!

Залишити коментар

*

Вгору