Людина дуже піддається впливу. Її мозок, наче губка, вбирає інформацію. Якщо її правильно піднести, можна вплинути на публіку – це і є мета професійного оратора. Які ж принципи публічного виступу?

Як зробити свою промову цікавою та ефективною

Використовуючи дані прийоми у своїй промові, ви зможете говорити цікавіше та ефективніше.

Секрети ораторського мистецтва та публічних виступів

Почуття гумору, цікаві факти

Нудно слухати промову лектора, якщо вона суха, прісна, рясніє складними термінами. Публікою легко сприймається простий та цікавий текст, розбавлений іронією.

Паузи

Паузи – серйозний елемент публічного виступу. Після яскравої фрази поставте паузу. Це викликає сильну реакцію в умах аудиторії, інтригує, викликає напругу, цікавість. У паузи намагайтеся саме мовчати, а не мукати: «еее» або «що б ще такого сказати…».

Довіра

Підсилюйте довіру слухачів. Скажіть ненароком, скільки у вас клієнтів або як довго ви керуєте бізнесом, який у вас досвід. Якщо у вас ще не побудована репутація у широких колах, аудиторія матиме сумніви у ваших словах. Наводьте приклади із життя.

Актуальність

Говорити слід на актуальні теми. Під актуальність розуміється важливість і злободенні теми на даний момент. Іншими словами, будьте в курсі подій. Якщо ви наводите приклади, перевірте їх: можливо вони вже застаріли.

Акценти

Виконуйте акценти на важливих частинах. Неемоційні фрази, сказані скоромовкою, наганяють на людей тугу. Виділіть темпом, силою голосу, жестом думку. Фразу, на якій важливо наголосити, експресивно підкресліть: розбийте склянку, стукніть по столу.

Як зробити свою промову цікавою та ефективною

Історії

Розповідайте у вигляді історій: як ви досягли чогось, які цікаві та смішні моменти були в тих чи інших випадках. Слухачі приміряють себе на вашому місці, вони починають жити вашою історією.

Прийом «до» та «після»

Рекламуючи товар, презентуйте на прикладі, як має змінитися життя слухача від використання товару. Бажаєте продати товар для схуднення? Покажіть фотографії «до» та «після» схуднення.

Наприкінці виступу резюмуйте його та закликайте до дії. Яскраво, епатажно, оригінально!

Залишити коментар

*

Вгору