Всі ми хочемо знайти свій життєвий шлях, відбутися в особистому житті та професії. Але не у кожного це виходить. Комусь потрібно багато років, перш ніж зрозуміти, що ж він насправді хоче. Роки летять, і в людини настає розчарування – нічого не змогла. Через це – стан депресії, апатії, втрата життєвих орієнтирів, прийом алкоголю.

Однак, якщо застосувати правильний підхід, кожен може знайти себе в житті, треба лише трохи змінити напрямок мислення та грамотно поставити цілі.

Як знайти себе в житті

У виборі правильного шляху важливою є мотивація – для чого я це роблю. Необхідно знайти причини для руху, тоді зростання буде успішнішим.

Втрата сенсу життя – велика проблема сучасної людини. Багато людей просто не знають, що реально хочуть. Інші, зазнавши розчарування, перестають до чогось прагнути і просто пливуть за течією.

Якщо ви правильно вибираєте свій шлях, то отримуєте максимальне задоволення від життя.

Як знайти себе

На якому життєвому етапі ви зараз перебуваєте? Перед тим, як почати щось змінювати, треба зрозуміти, що ви маєте зараз, як до цього дійшли. Оцінка своїх помилок, невдач та успіхів – нелегке завдання. Доведеться чесно подивитися на своє життя і не боятися критикувати себе.

Проаналізуйте ситуацію

Дайте відповідь на наступні питання:

 • Що вас зараз оточує?
 • Хто ви – песиміст чи оптиміст?
 • Які люди поруч із вами, чи є ті, хто перешкоджає особистісному зростанню?
 • Як ви дійшли сьогоднішнього стану?
 • Які якості вашої особистості заважають успіху?
 • Які якості вашої особистості допомагають рухатися вперед?
 • Чи є у вас мрії?
 • З яких причин ви не стали реалізовувати ваші мрії – чи справді вони були справжніми?
 • Чи є у вас страхи, що заважають рухатися вперед, і чи дійсно ви хочете їх позбутися? З деякими страхами людині життя зручне – вона знаходить собі виправдання, щоби нічого не робити.
 • Чи шкодуєте ви себе і чи вимагаєте прояву жалості від інших людей
Як знайти себе

Говоріть із собою чесно та відкрито. Відповіді на запитання краще записати на аркуші паперу.

Рухайтеся вперед

Зрозумівши, що треба змінити, можна починати рухатися вперед.

Цікава стаття: Як перестати порівнювати себе з іншими? http://jijour.com/yak-perestati-porivnyuvati-sebe-z-inshimi.html 

Перше правило – робити. У вас нічого не вийде, якщо ви сидітимете в депресії і навіть не намагатиметеся нічого змінити. Якщо ви посварилися з партнером і хочете повернути його – не чекайте, що він зробить перший крок, спробуйте миритися самі. Якщо вас не влаштовують стосунки, або намагайтеся змінити їх, або йдіть у пошуках іншого партнера.

11 порад, як знайти себе у житті

 1. Бути активним. Постійно рухатись.
 2. Вчитися, щодня дізнаватися про щось нове. Примушуйте свій мозок працювати, інакше клітини почнуть відмирати через непотрібність. Читайте книги, наукові статті, ходіть на курси підвищення кваліфікації, отримуйте нові навички.
 3. Регулярно заводити нові знайомства – зв’язки завжди знадобляться. Вперед найчастіше просуваються ті, хто товариський, легко контактує з людьми, вміє порозумітися з кожним.
 4. Позбавлятися страхів. Успішні люди борються зі своїми фобіями, тому що вони заважають рухатись вперед. Якщо хочете зробити успішну презентацію – доведеться позбавитися страху публічного виступу. Хочете відкрити приватне підприємство – забудьте про страх невдач.
 5. Іти звідти, де не влаштовує або намагайтеся щось змінити. Люди часто залишаються на неулюбленій роботі, тримаючись за уявну стабільність. А у результаті постійні стреси, неврози, хвороби, забуті мрії. Також із стосунками – вони тягнуть стосунки, які давно не приносять радості та задоволення, не наважуючись піти туди, де їм буде добре та де на них чекають.
 6. Спілкуватися з позитивними, розумними та успішними людьми. Депресивні люди та невдахи тягнуть вас назад – зведіть спілкування з ними до мінімуму. Зверніть увагу, наскільки змінюється ваш настрій, коли ви спілкуєтеся з тими, хто постійно скаржиться на своє погане життя. І як ви чудово почуваєтеся, коли поруч щаслива людина, яка налаштовує інших людей поруч на позитивний лад. Будьте й самі такою позитивною людиною, щоб оточуючі до вас тягнулися.
 7. Змінюйте установки, якщо вони перешкоджають вашому просуванню вперед.
 8. Ламайте стереотипи, припиніть діяти за звичними шаблонами – вони значно гальмують розвиток.
 9. Пробуйте. Від помилок ніхто не застрахований. Помилки – це досвід та етап до чергового просування.
 10. Займайтеся творчістю. Вона допомагає розвивати мислення, креативність, позбавлятися стресу.
 11. Не бійтеся говорити “ні”, якщо вас щось не влаштовує. Люди із задоволенням будуть користуватися вашою добротою, нічого не даючи натомість. Ви маєте повне право відмовити, навіть якщо прохання походить від близького родича або друга. Не бійтеся, що вони образяться, ви вільні у своєму виборі.
11 порад, як знайти себе у житті

Подивіться, на що ви найбільше звертаєте увагу. У чому ви добре знаєтеся. Наприклад, у вас є цікаве хобі. Воно може приносити як задоволення, так і прибуток.

Вправа на пошук себе

Визначити свої нахили допоможе наступна вправа.

Уявіть, що ви вже людина, що повністю відбулася, у професії та особистому житті.

 • Ким ви є;
 • Яких успіхів досягли;
 • Хто поряд із вами;
 • Який ваш рівень добробуту;
 • Якими шляхами ви до цього йшли.

Вправа допоможе прояснити напрями руху, підвищити рівень мотивації.

Залишити коментар

*

Вгору