Для багатьох гіпнотичне словосполучення «свій бізнес» міцно асоціюється з незалежністю, фінансовою свободою, райдужними мріями про приголомшливе проведення часу (вільному) і перспективами, що обіцяють казкові заробітки. ;D Але статистичні дані розбивають подібні ілюзії в прах: прибуток приносить лише третина підприємств, ще третина досягає точки беззбитковості, що залишилася третина, на жаль, представляє собою провальні підприємства. Причини такої невеселої картини, на думку фахівців, – невірний вибір сегменту ринку і некомпетентність керівництва на вищому рівні. Однак впадати у відчай не варто, адже в наш час високих технологій є можливості відкрити досить прибутковий бізнес в будь-якій сфері. І ці можливості, до того ж, роблять запуск самого бізнесу набагато дешевше. Так чому б не спробувати заснувати власну компанію?!

Як правильно почати свій бізнес

Крок 1 – ідея

Ваша ідея – це те, що визначить подальшу успішність підприємства. Ідея повинна бути оригінальною, нестандартною, але найголовніше, вона повинна надихати вас на подальші «подвиги». Ваша ідея – це ваш дороговказ. Але якщо її поки ще немає, доведеться добре поміркувати і вивести її «науковим» шляхом, шукаючи натхнення в своїх захопленнях. Проведіть аналіз ніш, в яких найчастіше досягають успіху, і спробуйте придумати те, чого ще немає. Звичайно, легко сказати … але від цього дуже багато що залежить.

Як правильно почати свій бізнес

Крок 2 – тест ідеї

Однією ідеї, навіть приголомшливої, на жаль, недостатньо. Ідея зобов’язана «працювати». Тому на цій стадії вам необхідно обговорити свою ідею з компетентними і знаючими людьми, уважно вислухати всі зауваження, внести при необхідності корективи. *OK* Проте на стадії обговорення постарайтеся якомога зрозуміліше і докладніше донести свою думку до співрозмовників.

Крок 3 – команда

Зайнявшись ідеєю відкрити свою справу, ви повинні віддавати собі звіт в тому, що ваша функція буде полягати не тільки в керівництві. Ваше завдання поєднувати в собі масу посад, ви повинні бути і маркетологом, і юристом, і бухгалтером, і економістом, і менеджером, і т.д. Тому, поки все тільки в планах, спробуйте знайти співзасновників, які б були фахівцями в потрібних вам галузях – це набагато вигідніше. Тому даний етап дуже важливий, правильна його організація дозволить зробити підприємство ефективним і значно знизити ризики.

З чого почати свій бізнес?

Крок 4 – намітки бізнес-плану

Бізнес-план – інструмент, за допомогою якого ви зможете оформити вашу ідею в зрозумілій та доступній формі. Саме цей документ вам доведеться представити своїм потенційним інвесторам і своїй команді. Ваш бізнес-план повинен зображати (в обов’язковому порядку) такі фактори як цільова аудиторія, характеристики продукту чи послуги, стратегічні цілі, прогнозування доходів, відмінності продукту (послуги) від продуктів, які пропонують конкуруючі організації, вигоди співзасновників. Однак запам’ятайте, чого не слід робити в бізнес-плані:

  • Просити потенційних інвесторів та ділових партнерів підписати документи про нерозголошення комерційної таємниці. По-перше, ніхто нічого не підпише. По-друге, подібна витівка видає вашу недосвідченість.
  • Найшвидший шлях до провалу – необґрунтовані оптимістичні прогнози.
  • Не перебільшуйте свій досвід, правда все одно розкриється рано чи пізно, а репутація буде втрачена назавжди. Зате вашу чесність гідно оцінять.

Крок 5 – реєстрація юридичної особи

Цей етап слід розпочати з визначення назви, під яким «ваш човен» вийде на бізнес-простори. Назва повинна бути простою, зрозумілою *THUMBS UP* , в ідеалі – запам’ятовується, однак може бути і дивною, але при цьому відповідати тим же вимогам. Після того, як назву вибрано, можна займатись оформленням своєї фірми. Фірма повинна бути зареєстрована, навіть якщо у вас поки що немає команди – це гарантія вашим потенційним інвесторам.

Одночасно потрібно довірити створення сайту професіоналам. Тому що реєстрація доменного імені, дизайн, верстка, написання контенту для сайту займає певний час.

Крок 6 – офіс

Без офісу сьогодні нікуди, по-перше, це підвищує ваш престиж в очах громадськості, а, по-друге, наявність офісу позитивно впливає на працездатність ваших співробітників. Але, вибираючи приміщення під офіс, зважте всі «за» і «проти». Є чотири головні правила, якими слід керуватися в цьому питанні:

  • Не переплачуйте за оренду, вона не повинна складати більше 4-6% від загальних витрат.
  • Не захоплюйтеся занадто дорогим ремонтом і різними подібними дрібницями.
  • Не укладайте договір оренди більше ніж на один рік.
  • Не переплачуйте за простір, який не потрібен вам.

Крок 7 – знову бізнес-план

Поки ви займалися реєстрацією, пошуком офісу, ситуація на ринку могла змінитись, тому знову проаналізуйте свій бізнес-план і реальний стан справ. Якщо сталися якісь зміни, внесіть їх у документ. Знову ж таки, за весь цей час у вас могли з’явитися нові ідеї, їх теж слід відзначити.

Бізнес-план

Крок 8 – дія

Той напрямок, в якому необхідно діяти, залежить цілком від вас. Але в будь-якому випадку вам необхідно боротися за свою ідею, завойовувати авторитет покупців, ділових партнерів. Важливе значення слід приділити рекламі: знаходьте свої оригінальні ходи, щоб просувати продукт або послуги на ринок, оригінальність завжди в ціні.

Загалом, вперед! Переходьте зі стану споглядальника чужих успіхів в стан підприємця. Не час зволікати – якщо ви зараз не реалізуєте свою ідею, будьте впевнені, це обов’язково зробить за вас хтось інший! 😉

Залишити коментар

*

Вгору