Чудо появи нового життя іноді сприймається організмом жінки дуже вороже, що й проявляється токсикозом. Причин для цього безліч, але в основному причиною цього явища можна вважати активізацію багатьох захворювань і некоректну адаптацію організму жінки до вагітності, як результат переважна більшість жінок страждають токсикозом.

Токсикоз

Що таке токсикоз

Давайте почнемо з визначення: токсикоз – це порушення процесу адаптації організму до вагітності, прояв особливої ​​реакції організму жінки на вагітність. Виходячи з цього можна зробити висновок, що токсикоз це наслідок процесів адаптації, які проходять в організмі вагітної не так як задумано природою. Причин для таких порушень у сучасної жінки більш ніж достатньо:

  • Функціональні зміни рецепторного апарату матки, який спотворює імпульси від плодового яйця
  • Запальні захворювання репродуктивної системи
  • Ендокринні порушення
  • Зміни в центральній нервовій системі, які неправильно розшифровують імпульси від плодового яйця
  • Порушення при фізіологічній перебудові залоз внутрішньої секреції, серцево-судинної системи та обміну речовин.

У медичній практиці токсикоз ділиться на дві групи: ранній і пізній. Кожен з видів токсикозів має свій час і клініку течії.

Ранній токсикоз зазвичай спостерігається в перший триместр вагітності і проявляється у вигляді нудоти і блювоти. Причиною таких процесів є некоректна адаптація центральної нервової і вегетативної системи майбутньої матері.

Ранній токсикоз

Пізній токсикоз діагностується на заключному триместрі вагітності і, крім блювоти, може проявлятися у вигляді водянки, невропатії, еклампсії і прееклампссії. Причинами пізнього токсикозу, найчастіше є зміни в серцево-судинній системі, органах внутрішньої секреції і проблем з кровообігом. Крім цього, пізній токсикоз може виявитися, як дерматоз, бронхіальна астма, жовтяниця, тетанія і остеомаляція. Варто відзначити, що це буває дуже рідко, але такі реакції на вагітність можуть бути діагностовані і на ранніх стадіях вагітності.

Останнім часом іноді діагностують проміжний токсикоз, але це скоріше індивідуально і в більшості випадків пов’язан із станом здоров’я майбутньої мами, у якої її діагностують.

Як подолати токсикоз

Способи подолання токсикозу різноманітні і для того, щоб застосувати той чи інший спосіб треба чітко встановити причину його виникнення. Причин його виникнення може бути безліч, як і способів позбавиться від нього або хоч трохи зменшити.

Як подолати токсикоз

Для того, щоб зрозуміти суть проблеми спробуємо згрупувати:

По-перше, спадковість. Та, як би це не сумно звучало, але якщо у мами і бабусі був токсикоз, то будьте впевнені, що в тій чи іншій мірі ця проблема вас чекатиме. Так як витоки цього токсикозу в минулому, то й за порадами краще йти до мами і бабусі та докладно довідатися, що ж їм допомогло. Будьте впевнені, що з ймовірність в 90% саме це допоможе і вам. Серед таких порад найчастіше можна зустріти:

  • М’ятні цукерки / таблетки / відвари
  • Кислі фрукти і ягоди (агрус, виноград, мандарини)
  • Підсолений кефір
  • Сухарі
  • Сир

По-друге, гормональна. Найчастіше токсикоз спостерігається вранці. Найчастіше як нудота і легка блювота. Причиною цього, як уже говорилося, є гормони, які перебудовують організм матері таким чином, що у неї активно росте запас амінокислот, які згодом використовуються для будови клітинок дитини. Для усунення цих відчуттів ідеально підходять усілякі кислі продукти: лимони, яблука, підсолений кефір, але якщо це не допомогло, то спробуйте глюкозу і фолієву кислоту.

По-третє, імунна причина. Як би це смішно не звучало, але організм жінки має тенденцію до захисту від чоловіків, що іноді і стає причиною раннього токсикозу. Фактично по генетиці клітки тата відрізняються від клітин мами, і тому організм майбутньої мами бачить в них загрозу для себе і плода. Такі суперечності можуть виникати через резус-конфлікту з татом малюка, найчастіше цим страждають жінки з негативною групою крові. Єдиним способом позбавити вас від токсикозу можна вважати імунотерапію, але про це варто говорити, якщо токсикоз не пропав після 12 тижнів.

Що таке токсикоз

По-четверте, зміни. Погодьтеся, що вагітність змушує молоду маму дуже активно міняти не тільки стиль життя, але і багато навколо. Варто пам’ятати, що зміни відбуваються не тільки навколо, але в першу чергу всередині вас. Саме через це, потрібно трохи більше навантажувати свій організм, наприклад, пішими прогулянками, це дозволить швидше звикнути мозочкові до нового стану і зміни в вестибулярному апараті та серцево-судинній системі пройдуть швидше, а як тільки ви освоїтесь в своєму новому статусі, токсикоз як рукою зніме.

Залишити коментар

*

Вгору