Низький оксамитовий голос звучить привабливо і переконливо. Його власники легко завойовують увагу аудиторії. За бажання чоловіки й жінки зможуть знизити звучання свого голосу.

Навіщо знижувати тембр голосу?

Висота голосу використовується людьми як важливий комунікативний засіб. Справити враження на людину під час першої зустрічі набагато простіше тим, хто має низький голос. Він звучить впевненіше, ніж тонкий фальцет.

Як говорити красиво та впевнено

Як зробити голос нижчим?

Володар низького голосу в суспільстві асоціюється з шанованою, самодостатньою та авторитетною людиною. Низьким голосом простіше вести переговори, привернути увагу представника протилежної статі, виступити з промовою перед публікою.

Тема зниження голосу важлива тим, хто заїкається. Повільна мова на низьких тонах допомагає зосередитися і висловити все, що потрібно, з почуттям самовладання і без збоїв мови.

У стосунках між протилежною статтю чоловіків із нижчим голосом сприймають як фізично сильних і домінуючих у стосунках. Серед представниць прекрасної статі більш привабливими вважаються власниці високого голосу. Натомість у жінок із низьким голосом більше можливостей зайняти провідні позиції в політиці, бізнесі та особистому житті.

Від чого залежить висота голосу?

Висота голосу визначається ступенем напруження голосових складок гортані. Що нижче розташована гортань, то нижчим стає голос. За рух гортані відповідають поперечносмугасті м’язи, що розташовані в передній частині шиї. Щоб знизити свій голос, потрібно навчитися керувати цими м’язами за допомогою певних вправ.

Правила для зниження голосу

У більшості випадків зміна тембру спеціальними вправами незначна порівняно з вродженими фізичними даними кожної людини.

Як зробити голос нижчим

Чи можна зробити голос низьким?

Хоча тембр голосу визначається анатомією горла, мовець може регулювати висоту його звучання за допомогою певних вправ. Щоб досягти мети, доведеться старанно тренуватися протягом кількох місяців. Спеціалісти радять дотримуватися таких правил:

  1. Навчіться дихати діафрагмою, – під час дихання рухається живіт, а плечі та груди залишаються нерухомими.
  2. Дихайте носом і спостерігайте за своїм диханням. Переходьте до усвідомленого зниження голосу, намагаючись притискати основу язика до піднебіння. Робіть перерви, якщо відчули сухість і біль у горлі.
  3. Читайте виразно вголос по кілька годин на день, спостерігаючи за своїм диханням і темпом.
  4. Виконуйте щодня ранкову зарядку та вправи для дихання. Попрацюйте зі своїм хребтом, щоб тримати поставу.
  5. Висипайтеся. Уві сні відбувається розслаблення голосового апарату, голос стає нижчим.

Не забувайте, що занадто швидкий перехід до низької тональності може завдати серйозної шкоди голосовим зв’язкам. Зверніться до фахівця. Заняття з логопедом, фахівцем з риторики, ораторської майстерності допоможуть визначити причини високого голосу і знайти ефективні способи його зниження.

Як знизити голос дівчині?

Дослідження показали, що знизити висоту тону голосу дівчині допомагають вправи з вокалу, метод резонансної голосової терапії та терапії округлення губ.

Вправи для зниження голосу

Навчити людину постійно говорити баритоном складно, але знизити тембр цілком реально. Як зробити голос нижчим? Виконуйте вправи «позіхання», «гарчання», «мукання», практикуйте вимову голосних звуків, які надають голосу сильного звучання та енергії.

Позіхання

Тренуйте м’язи, які впливають на вимову звуків у різній тональності. Спочатку намацайте пальцями гортань і зробіть позіхання. Відчуйте, як у цей момент опускається гортань. Повторіть позіхання кілька разів. М’язи напружуються природним чином і тренують усі складові голосоутворення: язик, гортань, піднебіння та глотку.

Вправи для зниження голосу

Вимова звуків «і», «е», «а», «о», «у»

Почніть вправу з видиху та глибокого вдиху. На другому видиху вимовте довгий звук «и». Видихайте вільно, поки вистачає повітря. При цьому нахиляйте голову і тягніть звук якомога нижче. Потім плавно піднімайте голову, утримуючи тембр. За таким самим принципом вимовте звуки «е», «а», «о», «у». Виконайте вправу 3 рази.

Гарчання

Неголосно гарчіть на найнижчій ноті, яку зможете взяти. Язик при цьому підніміть до піднебіння і гарчіть як лев. Повільно переходьте на найвищу ноту. Потім знову знизьте тембр. Повторіть вправу кілька разів, намагаючись не перенапружувати голосові зв’язки. Закріпіть ефект виразним читанням десяти слів з буквою «р». Розтягуйте гучне звучання цієї літери в слові.

Мукання

Перед початком вправи зробіть глибокий вдих і видих. Починаючи з другого видиху, вимовляйте букву «м» із закритим ротом. Виконуйте вправу в три етапи: мукання звучить тихо, потім підвищується до середнього рівня, а в кінці звучить максимально голосно. Якщо займатися розспівуванням букв нецікаво, співайте в зниженому діапазоні. Результат буде досягнутий тільки за умови регулярних занять, терпіння, наполегливості.

Люди з низьким тембром голосу вражають оточуючих не просто своїм голосом, а й гідною поведінкою. Тому охочим понизити голос потрібно розвиватися всебічно. Використовуйте спеціальні вправи для тренування голосу і проявіть наполегливість, щоб досягти ідеального звучання голосу.

Залишити коментар

*

Вгору