У це важко повірити, але мільйони жінок у всьому світі страждають від однієї і тієї ж загальної проблеми: вони самі себе не люблять! Так як же можна полюбити себе, стати впевненішою?

Як полюбити себе

Жінка, яка має страх, йдучи вранці на роботу, або молода дівчина, що дозволяє своєму хлопцю бути з нею грубим, – все це два різновиди однієї і тієї ж проблеми. Обидві жінки живуть у переконаності, що не заслуговують на повагу, живуть, по суті справи, в стані постійного стресу. Одні намагаються шукати вихід з неприємної ситуації, звертаючись до алкоголю чи заспокійливим таблеткам. Інші замикаються в собі, скорочуючи до мінімуму спілкування з людьми. У випадку, якщо сексуальне життя їх не задовольняє, вони, наприклад, намагаються переконати себе, що секс абсолютно не потрібен їм для щастя. Тим часом страх і роздратування накопичуються тижнями, місяцями, роками …

Деякі жінки за своєю природою дуже схильні до пошуків вини в собі і перенаправлення власної агресивності всередину себе. Так вже їх виховали. Вже змалку вони дізнаються, що живуть на цьому світі для того, щоб виконувати бажання інших, найчастіше своїх найближчих родичів. Обов’язки жінки – виховання дітей, турбота про чоловіка, догляд за літніми батьками. Загальноприйнята думка, що чоловік повинен повністю забезпечувати сім’ю і вирішувати фінансові проблеми, більше нічого й не потрібно. Ну, хіба що епізодична допомога, приміром, у вигляді прогулянки з дитиною. Дружині залишається роль жертви, що живе завжди з оглядкою на бажання і потреби інших. Про себе вона згадує лише тоді, коли виконає все, що від неї вимагається. Чи задоволена вона своїм життям? Зазвичай під вантажем щоденних обов’язків у неї і часу-то немає для подібних питань. Лише іноді, задумавшись, вона раптом приходить до несподіваного висновку, що таке життя їй зовсім не подобається. А поїзд її життя давно вже мчить по накатаних рейках … Тут ніби й не до роздумів зовсім. Але все ж це і є той самий момент, коли дещо можна змінити. Якщо вищесказане в якійсь мірі відноситься і до вас, якщо ви знаходитесь не в ладу з собою і відчуваєте постійний внутрішній дискомфорт, то, можливо, вам варто прислухатися до деяких зауважень, які допоможуть зрозуміти ситуацію і поглянути на неї під новим кутом.

Поради, як полюбити себе

Поради, як полюбити себе:

 • Окиньте думкою своє життя, відзначаючи моменти, які ви не можете змінити. Не варто товкти воду в ступі, витрачаючи свою дорогоцінну енергію. Так, якщо ви розведені і колишній чоловік уже перебуває у щасливому шлюбі, змиріться і побажайте йому удачі, як би вам не було боляче.
 • Візьміть до відома, що й інші люди також часом страждають від страхів і занепокоєння. Колега на роботі, дратує вас непристойними пропозиціями, сусід, чомусь не вітається з вами, свекруха, яку ви і зовсім не переносите, – всі вони страждають від своїх проблем. Єдиний шлях, яким вони намагаються з ними впоратися, – це ранити інших. Не дайте втягнути себе в їхню гру, залишайтеся доброзичливі!
 • Не приховуйте своїх почуттів та емоцій. Намагайтеся зрозуміти, що саме ви насправді відчуваєте. Не вказуйте іншим, що повинні думати і відчувати вони (навіть якщо це найближчі вам люди). Краще розберіться в собі самі. Ніколи не бійтеся висловити свою власну думку. Повірте, в цьому немає нічого ганебного.
 • Стати впевненіше в собі можна, усвідомивши, що і сильні світу цього, і найбільші розуми сучасності, і найпопулярніші кінозірки – усі вони часом допускають помилки. Успіх же їх обумовлений тим, що вони вміють вчитися на цих помилках і долати їх.
 • Не думайте, що краса – обов’язково запорука успіху. Але не кидайтеся і в іншу крайність, нехтуючи “удосконаленням” власної зовнішності. При необхідності скиньте пару-трійку зайвих кілограмів, але без фанатизму! При першій же нагоді приведіть в повний порядок зуби, навіть ті, що не видно по-сторонньому оку. Широка, природна посмішка може стати вашою найпотужнішою зброєю.
 • Любити себеЗовсім необов’язково намагатися завжди і скрізь бути всезнаючою і усерозуміючою. Якщо вам потрібна порада або допомога, не соромтеся звернутися за ними. Це зовсім не свідчить про вашу дурість або слабкості.
 • Одягайтеся для себе, а не для інших. Можливо, саме тісна спідниця і туфлі на високих підборах отруюють вам життя. Не ставайте рабинею моди – це смішно і сумно. Не дозволяйте одягу ставати для вас чимось більш важливим, ніж ви сама.
 • Піклуйтеся про своє здоров’я. Успіх часто обходить стороною втомленого і хворого. Побільше рухів, поменше калорій і сигарет. Примусьте себе регулярно відвідувати гінеколога, стоматолога, терапевта. І як після цього не полюбити себе – здорову і свіжу?
 • Обговоріть з кимось свої проблеми. Ви краще в них розберетеся, якщо озвучите їх. Слухачем не обов’язково повинен бути психотерапевт. Нехай це буде близька подруга, сусідка, а то й зовсім чужа людина. Однак пам’ятайте, що ніхто за вас ваших проблем не вирішить. Свій хрест доведеться нести самій.
 • Навчіться нарешті приймати самостійні рішення. Не ховайтеся за широкі спини чоловіка або батьків. Вчіться зважувати всі “за” і “проти”. Побачите, як після одного-двох вдалих рішень ви станете набагато впевненіше в собі.
 • Не соромтеся своєї мрії, якщо вона у вас є. Ніхто не має права вам перешкодити зробити перший крок до її здійснення. Вам, наприклад, ведмідь наступив на обидва вуха, так що кар’єра великої співачки вам не загрожує (не дуже-то й хотілося!). Зате з вас може вийти не менш знаменита письменниця жіночих романів або, наприклад, дитячих казок. Чому б і ні? Зрозуміло, для наближення мрії доведеться докласти певних зусиль. Приміром, бажаючи отримати роботу, візьміть собі за правило частіше проходити співбесіди з потенційними роботодавцями, навіть якщо ваші шанси на успіх спочатку мізерно малі. Перетворивши такі співбесіди в своєрідне (нехай вимушене) хобі, ви з подивом виявите, що часте спілкування з незнайомими людьми просто-таки розчинить вашу нерішучість і непевність у собі. А потім кількість неодмінно перейде у якість. І обов’язково з’ясується, що є місця, де потрібні розумні, виконавчі, надійні співробітниці.

Полюбити себе

І останнє: запам’ятайте два основні правила американського вченого Роберта Еліота. Перше з них свідчить: “Не засмучуйтеся через дрібниці”, друге – “Все дрібниці …”

Щиро бажаємо кожній жінці любити себе і бути в собі впевненою!

Залишити коментар

*

Вгору