Часто буває, що апетит приходить не під час їжі, а відразу після прийому їжі. Це пов'язано з тим, що деякі продукти здатні викликати голод. Якщо у людини апетит і так хороший, і його зовсім не треба підвищувати, то слід знати, яких саме продуктів варто іноді уникати. Список таких продуктів дуже довгий, і тому виключити їх всі зі свого раціону, звичайно ж, не вийде. Але обмежити своє щоденне меню під силу кожному.

Які продукти викликають голод

Багато досліджень довели, що багаті вуглеводами і цукром продукти збільшують значно апетит. Справа в тому, що у людини за почуття голоду відповідає грелін - гормон, який посилає сигнал мозку про те, що організм дуже потребує чергової підживлення. А коли людиною вживаються продукти, що містять вуглеводи і цукор, у великій кількості, то це призводить до утворення вільних радикал. Саме вони і заважають роботі відповідаючого за голод гормону греліну, і викликають апетит завчасно. А в підсумку в мозок надходить сигнал про голод набагато раніше, ніж сам голод і людина бере чергову порцію їжі. Більш того, зловживання їжею, багатою на цукор або вуглеводи, призводить до появи у людини звички з'їдати кожного разу набагато більше від необхідної організму їжі. І в результаті людина збільшує надходження калорій щодня в кілька разів.

Продукти, що викликають голод

Ще однією причиною, по якій варто обмежити кількість солодкого, є те, що ці продукти схильні викликати емоційний голод, а він в свою чергу тягне за собою апетит. Якщо людина любить торти, то, з'їдаючи маленький шматочок, вона не може зупинитися, так як мозок подає сигнал про те, що голод ще не вгамований.

Людині просто необхідно любити овочі! Але вживати їх рекомендується тільки в сирому вигляді, але ніяк не в маринованому. Адже мариновані овочі - це один із стимуляторів апетиту, при чому один з кращих. Овочі в маринованому вигляді призводять до підвищеного вироблення шлункового соку, в результаті чого з'їсти хочеться набагато більше. Краще не тільки не перекушувати маринадом, але й класти його у готові страви або салат не варто. До того ж, після того, як людина поласувала маринадом, вона захоче пити. А вживання води у великому обсязі призводить до того, що в організмі затримується рідина. Тому, якщо дуже вже хочеться поласувати маринованим огірком або помідором, то краще, щоб він був один.

Викликаючі голод продуктиСлід відзначити також яблука - вони є дієтичним продуктом. Але ось перекушувати ними під час почуття голоду не рекомендується, тому що кислота, яка в них міститься, значно збільшує апетит.

Спиртні напої вживати так само слід з великою обережністю. Справа не в одержуваних в надлишку калоріях, а в тому, що завжди після вживання алкоголю хочеться як слід поїсти. Алкоголь належить до продуктів, що викликають голод.

Ще в цей список варто додати і спеції. Будь-яка їжа, насичена прянощами і гострими приправами призводить до підвищеного виділення шлункового соку. Крім спецій і гострих маринадів, слід обмежити свій раціон і від кислих продуктів. Особливо це стосується лимона, так як він є чи не найсильнішим стимулятором апетиту.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору