Голодувати зараз дуже модно. Ця мода викликана загальною ідеєю, що голод корисний для організму, тому що дає можливість його оздоровити. Як би оптимістично не звучала ця ідея, але не все так однозначно поділяють оптимізм голодуючих. Медики в один голос стверджують, що голодування це сильний стрес для організму, тому навіть при лікувальному голодуванні треба правильно дозувати тривалість і тип голодування.

Що треба знати про голодування

Про користь голодування було сказано багато, але дуже важливо пам’ятати, що сам процес голодування повинен бути підпорядкований ряду раціональних правил. Виконання даних досить простих правил дозволить вам не займатися самобичуванням, а планомірно включати резерви свого організму без істотної шкоди своєму здоров’ю.

Наслідки голодування

Під час лікувального голодування важливо, щоб організм зміг активізувати свій потенціал. Активізація потенціалу відбувається, коли організм використовує весь запас «швидкої» енергії, якою є глікоген. Коли закінчується глікоген, організм змушений перейти на використання покладів для забезпечення роботи організму. Коли запускається цей механізм в організмі, при якому без шкоди для здоров’я відбувається розкладання натрію, що призводить до надмірного тиску, холестерол приводитися в норму і поліпшуються обмінні процеси.

Основні наслідки голодування

Не дивлячись на всі позитивні сторони, у голодування є ряд особливостей, які варто брати до уваги, коли ви починаєте голодувати. Дуже важливо враховувати свою вагу перед голодуванням, чим вище у вас надлишок ваги, тим простіше вам буде увійти в голодування.

Важливо, щоб ви переконалися, що у вас є запас здоров’я, так як перша, хто потрапить під удар це ваша печінка. Саме печінці доведеться впоратися з тим обсягом токсинів, які організм випустить після переробки запасів, які йому потрібні для забезпечення роботи органів.

Що треба знати про голодування

Зазвичай під час голодування організм переходить на самопоєдання на 2-4 день, а починаючи з 4-7 дня організм переходить суперкомпенсацію, коли настає сувора економія енергії. Саме з цього моменту і починається шкода для організму, так як відбувається уповільнення процесів обміну. Вивільняється велика кількість води після окислення жиру, який використовується для підтримки організму. Поганим знаком є те, що голодуючий може відмовитися від вживання води, яка необхідна для вимивання солей.

Дуже важливо, що знищення жирової тканини погано впливає на організм в цілому, так як крім енергії організм рясно забезпечується недоокислених продуктів, які мають тенденцію до накопичення. Саме в цей період голодуючий почне відчувати проблеми з печінкою і нирками, тому що саме в них накопичуються шлаки. Починаючи з цього етапу, йде ураження нервової системи та кори головного мозку. Вже з 10 дня голодування в організмі починаються незворотні наслідки: гинуть клітини і порушується моторика внутрішніх органів, особливо страждає кишечник, так як у нього виникають проблеми з кровообігом.

У випадку, якщо голодування триває більше 10 днів, то голодуючі потребують медичної допомоги, так як без параентерального годування людина може померти в будь-який момент.

Особливо небезпечно сухе голодування, тому що наслідками такого голодування можуть дати безліч ускладнень, таких як:

 1. зневоднення організму (дегідратація)
 2. гостра спрага
 3. уповільнення рухів
 4. сонливість
 5. почервоніння шкіри
 6. підвищення температури
 7. нудота
 8. розлад шлунка
 9. задишка
 10. головний біль
 11. поколювання в ногах і руках
 12. відсутність слиновиділення
 13. втрата здатності рухатися
 14. порушення логіки мови
 15. бред
 16. спазми м’язів
 17. розпухання язика
 18. притуплення слуху та зору
 19. охолодження тіла

Голодування

Бажання голодувати може бути викликано безліччю причин:

 • по-перше, зниження ваги,
 • по-друге, економія енергії і очищення організму,
 • по-третє, забезпечення відпочинку травної, серцево-судинної, нервової та інших систем.

Важливо пам’ятати, що якщо голодування відбувається систематично і без контролю лікаря, то голодуючий ризикує стати жертвою анорексії.

Залишити коментар

*

Вгору