Блюда японської кухні отримали широке визнання на Заході. Їх простота, зовнішня привабливість і незвичайний смак викликають захоплення. 😉 Окрім іншого, їх готують з екологічно чистих і корисних продуктів.

Блюда японської кухніОснову традиційної японської кухні складають риба, рис та овочі. Така дієта практично не містить баранини і яловичини, молочних продуктів і продуктів, що пройшли обробку – поза сумнівом, саме тому японці постійно очолюють списки довгожителів. Це також пояснює популярність на Заході макробіотики (диетики довголіття) – сучасної інтерпретації традиційної японської дієти.

Споживання риби, яке допускає традиційна японська дієта, – ключ до низьких рівнів серцевих захворювань у Японії. За даними Clive Barnett, японці в середньому споживають вдвічі більше риби, ніж м’яса – порівняємо з європейцями, в раціоні яких споживання м’яса в 47 разів перевищує споживання риби.

У дієтичний раціон японців входить величезна кількість різних видів риби, яку готують найнеймовірнішими способами. Рибні страви японської кухні надзвичайно різноманітні – від вишуканих страв з тонким смаком до неможливо смердючих страв з риби, що протухнула: тонко нарізані соковиті шматочки сирого тунця maguro, які використовуються в сусі і сасимі; викликають здригання shiokara (нутрощі і м’ясо кальмара у власному соку та солі) , які подаються як закуска до спиртного; розраховане виключно на японський шлунок kusaya – страва з висушеної риби, сморід якої настільки сильний, що затримується в будинку, де смажили kusaya, на три місяці.

Основні овочі японської дієти – пагони бамбука, лопух, китайська капуста, кукурудза, японська редька, баклажан, гриби, соя і солодка картопля. *OK* Не менш популярні й sansai, «гірські овочі», які збирають у певну пору року у горах. До цієї категорії відносяться gyoga-no-niniku (часник «аскетів»), nemarigatake (пагони бамбука) і zenmai (вид папороті).

Японська дієта

Інші корисні складові традиційної японської кухні – фрукти (яблука, хурма, мандарини і т.п.), злаки (ризик, гречка і т.п.); соєві продукти, наприклад, тофу, місо і соєвий соус; морські водорості (багаті антиоксидантами і мінералами); зелений чай, який славиться сильними антиоксидантними властивостями, запобігають деякі форми раку. Багато приправ і соусів також корисні для здоров’я: маринований імбир, насіння кунжуту, васабі (японська гірчиця), даши, приготовані з морських водоростей і висушених пеламіда і ін

Серед менш позитивних особливостей традиційної японської кухні слід виділити надмірне споживання солі (що може викликати гіпертонію, інсульт і рак шлунку); надмірне споживання маринованої їжі (що містить потенційні канцерогени – нітрозаміни); низьке споживання білка (що визначає історично сформувався низький зріст японців як раси); низьке споживання кальцію (що може призвести до остеопорозу).

Японська кухняМодернізація Японії привела до того, що традиційну японську кухню поступово витіснила іноземна кухня, в результаті чого на ринку збільшилася кількість продуктів і, відповідно, захворювань, викликаних неправильним харчуванням. 🙁 Повсюдне спорудження пивоварень і винокурних заводів в епоху реставрації династії Meiji (1868) призвело до помітного збільшення споживання алкогольних напоїв, що призвело до почастішання випадків захворювань нирок, діабету і гіпертонії.

Американська окупація радикально змінила традиційну японську кухню – в ній з’явилася яловичина і молочні продукти, два найбільших зла всіх західних дієт. Ці зміни в традиційній дієті призвели до безлічі фізичних наслідків, наприклад, збільшення росту і щільності кісткової маси японців, і цілої низки невластивих раніше для японців захворювань, в тому числі ожиріння та діабету. Ще рано говорити про повні наслідки змін в японській дієті, проте існує підозра, що «покоління McDonalds» позбавлять Японію почесного лідерства в списку довгожителів.

Однак справа не тільки в холестерині і підвищеному тиску. Разом з гамбургерами і рясно покритими сиром піцами в післяоккупаційні роки в Японії з’явилися й інші страви європейської кухні. Сьогодні багато японців збагачують традиційну японську дієту здоровими, але екзотичними для них продуктами. У мегаполісах Японії можна знайти будь-який продукт, який існує на світі. Особливою популярністю користується етнічна корейська кухня, а підрум’янене пісне м’ясо, свіжі овочі і кимчи – улюблена їжа токійській молоді. Цікаво, а чим ласують в Сеулі? *DONT_KNOW*

Залишити коментар

*

Вгору