Фізіогноміка – це вчення про існування взаємозв’язку між зовнішнім виглядом людини та її характером. Початковими корінням ця дисципліна походить з древньокитайского вчення. Фізіогноміка служила передумовою багатьох типологій характерів, однак ніколи не мала наукових підстав. Певний сенс у знайдених за століття закономірності, безумовно, існує, наприклад, достеменно відомо, що характер людини за багато років відкладає і свої мітки на обличчі.

Якими основними прикметами оперує фізіономіст?

Найчастіше це форма і риси обличчя, особливості лицьових кісток. Зовнішність цілком може багато про що розповісти, навіть якщо людина мовчить. Скористайтеся знаннями, що йдуть корінням в сиву давнину …

Фізіогноміка або про що розповість ваше обличчя

Основи фізіогноміки або що може розповісти ваше обличчя

Форма обличчя

Довгасте обличчя. Має форму прямокутника, ширина лоба рівна ширині підборіддя. Свідчить про інтелект, чутливість, врівноваженість. Людина з такою формою обличчя розважлива, іноді має організаторський талант, і виражену цілеспрямованість. *THUMBS UP*

Трикутне обличчя. Високий і широкий лоб, виступаючі вилиці, невелике, загострене, злегка випнуте вперед підборіддя. У зоні між вилицями і підборіддям мало плоті. Людина з такою формою обличчя має малу чутливість. Часто це ознака високої обдарованості. У той же час в характері відзначаються хитрість і нелагідність. Іноді такі люди схильні до зради, не мають прихильності і відданості.

Трапецивидне обличчя. Має багато спільного з трикутним, але тут характерний широкий лоб і злегка звужене (але не загострене) підборіддя. Людина з такою формою обличчя інтелігентна, чутлива, артистична, при цьому їй не властивий дух борця. Жінки – оптимістки. Вони живуть щасливо, створюючи приємну атмосферу для оточуючих. ;D

Квадратне обличчя зазвичай належить суворій, мужній, нерідко безсердечній людині. Часто такі люди незговірливі, грубі, тугодуми, наполегливі. У спілкуванні вони прямолінійні і відверті. Найбільш яскрава риса – рішучість, невтомна жага успіху. З них виходять хороші виконавці, хоча самі вони наполегливо тягнуться до лідерства. Жінки з такою формою обличчя відрізняються прагненням до домінування.

Кругле обличчя асоціюється з добродушністю, м’якістю, миролюбністю. Нерідко такі люди – гурмани. Вони люблять комфорт, хорошу компанію і не прагнуть до слави. Разом з тим їм не чуже і честолюбство. Якщо у людини з круглою формою обличчя високе перенісся, виступаючі вилиці, палаючі очі – він цілеспрямований. З таких людей можуть вийти завидні та успішні лідери і полководці. *OK*

Риси обличчя

Брови. Ідеальними вважаються широкі, довгі брови. Пам’ятайте оспівані соболині брови? Взагалі пропорційний розвиток брів (форма, колір, густота) вказує на збалансованість емоцій, розуму і характеру. Приємна форма брів каже, що їхній власник ладнає з оточуючими. Густі брови зовнішніми кінцями дибки піднімаються вгору. Це ознака щедрості душі і мужності. Таку людину вважають народженою для успіху. Опущені зовнішні кінці брів вказують на соромливість. Коли ж структура та колір таких брів здаються неживими, вважається, що це від виснаження внутрішньої енергії. Якщо у чоловіка рівні і довгі брови, виступаючі на тлі приємної шкіри, то він має славу інтелектуала. Жінка з такими бровами вважається кокеткою, від неї можна чекати будь-яких витівок. Короткі, але густі брови говорять про вибухову натуру. Щетинисті брови завжди вказують на норовистість, упертість, безкомпромісність. Густі важкі з’єднувані брови означають незбориме прагнення до домінування. Жінка з такими бровами має сильний характер, їй не підходить роль домашньої господині. Високо розташовані брови говорять про цілеспрямованість. Брови, що сидять дуже низько – про зворотне. Якщо у жінки брови з куточком по середині – це ознака незалежності і загадковості.

P.S. Наявність пінцета і мінливої моди на форму брів ускладнює діагностику. 😀

Очі – дзеркало душі. Людина з красивими привабливими очима володіє здоров’ям, волею, розумом, темпераментом. Такі очі випромінюють світло і тепло, добре захищені століттями, мають виразну райдужну оболонку. Великі очі говорять про чутливість душі, мужність, іноді про прагнення до лідерства. Маленькі очі часто належать похмурим, замкнутим незговірливим людям, нерідко відрізняються дивовижною постійністю. Велика райдужна оболонка – ознака м’якості і спокою, маленька говорить про незбалансованість внутрішніх процесів, що несприятливо позначається на взаєминах з оточуючими.

Колір веселкової оболонки. Чорний, коричневий, зелений – енергійність. Блакитний – чутливість. Світло-коричневий – сором’язливість. Сірий – вірність.

Посадка очей. Обидва ока на одній горизонтальній лінії – сприятлива ознака. Очі скошені донизу: У чоловіків – рішучість; у жінок – нерозсудливість. Якщо верхня повіка злегка опущена – це ознака зрілості, сильно опущена верхня повіка у чоловіків – виснаження енергії. Велика нижня повіка – ознака бурхливого життя. Занадто провисаюча нижня повіка говорить про безконтрольність потягів. ;D Роздуті обидві повіки – втома від життя. Якщо зовнішні куточки очей потопають у мережі розбіжних зморшок – це ознака проникливості. Трохи відрізняючись за формою очі належать жагучій людині. Чим старша людина, тим більш достовірна інформація прочитується з її очей.

Ніс. Людина з округлим кінчиком носа і оформленими крилами стає сильною особистістю. Довгий ніс – ознака яскраво вираженої індивідуальності. Довгий ніс, добре збалансований з очима, ротом і підборіддям свідчить про сильну натуру. Короткий ніс – говорить про відкритість душі та оптимізм. Костистий довгий ніс – показник гордості й зарозумілості, нелагідності; костистий, довгий ніс з яскраво вираженою горбинкою нерідко належить похмурій людині.

Ідеальною вважається високе і рівне перенісся, характерне для здорових людей. Людина з кінчиком носа, що нагадує “підвішену краплю” зазвичай життєрадісна, отже, процвітає. *YES* Якщо ж кінчик носа нагадує дзьоб орла, то така людина прониклива, хитра і, нерідко, злопам’ятна, не вірить в дружбу. Повний, великий, цибулевидний кінчик носа – ознака щирості і теплоти. Піднятий, з випнутими ніздрями ніс означає свавілля, нестриманість, розбещеність. Роздвоєний кінчик носа – свідоцтво боязкості. Занадто малі ніздрі – поступливість. Широкі крила носа – зарозумілість. Червоний ніс – непорядність. Темні плями на носі – ознака фізичного нездоров’я. Невелика горбовина на прямому носі з вузькими ніздрями – хижість. Ніс з роздувающимися ніздрями – невміння володіти собою.

Рот. Великий рот означає мужність. Людина з великим ротом і спадаючими куточками губ володіє сильною волею, на нього важко впливати. Особи з маленьким ротом часто наділені слабким характером. Тонка лінія закритих губ говорить про педантичність характеру. Постійно пересмикуючийся рот є ознакою недовірливості. Невеликий за розміром рот у формі дуги (куточки губ мають тенденцію спрямовуватися вниз) належить чутливій натурі. Опуклі губи – свідоцтво успіху. Симетричний, без перекосів відкритий рот говорить про збалансованість емоцій. Якщо до обох сторін рота від очей спускаються лицьові зморшки – це ознака нелегкого життя. Якщо ж зморшки йдуть від крил носа до куточків губ, то це ознака підступності. Верхня губа випирає над нижньою – нерішучість; випинається нижня – егоїстичність. Людина, у якої одна зі сторін рота опускається – дурень. Зморшки, що глибоко врізалися в губи, говорять про процвітання в молодості і нестатки в зрілі роки. Зіпсовані зуби і язик – показники поганого здоров’я.

Вуха. Добре оформлене, гармонійне і красиве вухо свідчить про здоров’я. Безформність і блідість говорять про зворотне. Занадто великі вуха – вади в особистості, дуже маленькі – ознака неблагополуччя. Вухо без добре оформленої мочки – незбалансованість особистості. Довга мочка – безпечність. 🙂 Маловиражена мочка – педантичність. Люди з дуже великими мочками – мудреці. Якщо мочка злегка подається вперед – душевність. Якщо внутрішній обідок вуха втягнутий – стриманість, якщо випнутий – нестриманість. Рожеві вуха – здоров’я. Родимки всередині вуха – неблагополуччя.

Лицьові кістки. Високі і опуклі надбрівні дуги свідчать про волю і внутрішню силу. Низька прихильність лицьових ліній – відсутність волі і сили. Широка кістка і велике підборіддя говорять про сильний характер, а відвісша нижня щелепа про психологічні негаразди. Слабо окреслене підборіддя – ознака м’якості. Легке роздвоєння такого підборіддя – сила пристрасті, й значне роздвоєння – прагнення до усамітнення. Широкі вилиці – хитрість; важка щелепа – контрольованість пристрастей, нерідко, надмірна зарозумілість. Високий, рівний лоб – ознака обдарованості; низький – замкнутості і похмурості, якщо такий лоб ще і плоский – тугодумство. Високий і опуклий лоб означає розум і мудрість.

На закінчення необхідно відзначити, що фізіогноміка заснована на відсотках вірогідності. А це значить, що ніяких постулатів в перерахованих вище кореляціях зовнішності і особистості немає. Кожна людина унікальна, неповторна і непередбачувана. Не поспішайте робити висновки! ;D

Залишити коментар

*

Вгору