Якщо ви помічаєте, що продуктивність падає, а робота не приносить задоволення, — не поспішайте звинувачувати себе у непрофесіоналізмі та змінювати компанію. На якість життя й роботи може сильно впливати ваш ресурсний стан. Розповідаємо, чому його важливо підтримувати та як це робити.

Майндфулнес-практика GLAD

Практика GLAD – це одна із кишенькових практик майндфулнесу, яка навчає помічати хороші моменти, виявляти вдячність й проживати радість щодня. Практика складається з 4 кроків.

Майндфулнес-практика GLAD

G – gratitude — вдячність

Подумайте за що ви сьогодні можете подякувати. Підходять навіть такі прості речі, як їжа чи вода, дах над головою чи кілька прочитаних сторінок книги.

L – learning — навчання новому

Відзначте одну нову річ, про яку ви дізналися. Це може бути будь-який факт, щось про себе або про іншу людину. Наприклад, зрозуміли те, що перевтомились або помітили, що біля дому розцвіли квіти.

A – accomplishment — досягнення

Згадайте одне досягнення, яке зробили сьогодні. Можливо це будуть навіть якісь дрібниці: підлили вазони, випили склянку води вранці чи просто виспались.

D – delight – захоплення

Пригадайте, що сьогодні подарувало вам сміх, радість чи зворушення. Для прикладу: захід сонця, обійми коханої людини або звичайний жарт.

GLAD: як бути завжди в ресурсі

Специфіка цієї практики в тому, що вам не потрібні особливі умови чи багато часу. Ви можете її використовувати на роботі, по дорозі додому, в машині чи миючи посуд, адже вона займає усього кілька хвилин.

Звісно, повністю уникнути стресу й перевантаження неможливо. Але головне — якнайшвидше відновити сили, бо наш ресурсний стан впливає не тільки на ефективність роботи, але й на якість життя загалом.

Залишити коментар

*

Вгору