Уміння керувати своїм здоров’ям, емоційним станом — це перший і дуже важливий щабель самозбереження.

Людина — живий організм, що прагне зберігати стабільність у постійно змінюваних умовах довкілля. Стрес — це природна реакція організму на подразник, яка допомагає нам впоратися з мінливістю середовища, щоб повертати своє життя до стабільності. У стресовій ситуації відбуваються зміни на фізіологічному рівні, відповідно на психоемоційному — виникає багато енергії для долання подразника. Як заспокоїти себе? Психологи радять…

Як заспокоїтись та контролювати стрес
Pretty manager with closed eyes is doing meditation at office.

10 способів для заспокоєння нервів

1. Живіть сьогодні та плануйте на завтра. Не перевантажуйте себе турботами та плануванням, які можуть зачекати.

2. Смійтеся та посміхайтеся більше. Це відмінна релаксаційна практика, що дозволяє залишатися в хорошому настрої і зберігати позитивне ставлення до того, що відбувається.

3. Перестаньте намагатися бути бездоганним. Ніколи і нічого не стане таким. Це лише призводить до помилкових очікувань, що ведуть до надмірних стресів у певних ситуаціях.

4. Не поспішайте. Це погана звичка, яка може спричинити проблеми в майбутньому. Це також непотрібний стресор, якого можна уникнути.

5. Управління часом (тайм-менеджмент). Ставте пріоритети та використовуйте час мудро. Виконуйте справи у порядку їх значимості.

10 способів для заспокоєння нервів

6. Спробуйте масаж. Це позитивно вплине на м’язовий тонус. Ваші м’язи можуть бути напружені, що веде до стресу.

7. Зупиніть нав’язливі думки. Ще краще інтенсивно попрацювати на природі.

8. Здійсніть 10-хвилинну прогулянку. Це допоможе тілу розслабитися та скинути напругу, що веде до тривоги.

9. Послухайте релаксаційну чи хоча б звичайну музику, яка вам подобається. Це допоможе вам відволіктися від роздумів про стресори.

10. Бережіть себе! Не варто дорікати і лаяти самого себе – це лише посилить стрес.

Тепер Ви знаєте, як можна швидко заспокоїтися. Сподіваємось наші поради допоможуть вам у потрібній ситуації.

Читайте далі: 6 способів розслабитися і заспокоїти нерви

Якщо жодна з рекомендацій вам не допомогла, краще звернутися до психолога або психотерапевта. Лікар поспілкується з вами, проведе тести, пропрацює з вами стресові ситуації і їх причини та покаже, як ефективно справлятися з нервовими розладами.

Подивіться на ситуацію з іншого боку. Все, що приносить роздратування, має зворотну сторону. Зауважте позитивні моменти.

Залишити коментар

*

Вгору