ГомеопатіяТермін «гомеопатія» походить від грецьких слів homoeo (подібний) і pathos (страждання). *YES* Для лікування захворювань гомеопатична медицина використовує ресурси самого організму. Можна сказати, що гомеопатія лікує «подібне подібним». Для опису цього принципу пропагандист гомеопатії німецький лікар Samuel Hahnemann скористався латинським висловом Similia Similibus Curentur, що означає «лікуй подібне подібним».

Гомеопатія сформувалася як наука близько 200 років тому, проте тільки сьогодні вона отримала достатнього поширення і офіційний статус. Лікарі врешті-решт визнали її ефективність і часто в якості альтернативи рекомендують гомеопатичні засоби. Однак вірні прихильники традиційної медицини пояснюють видатні результати гомеопатичного лікування ефектом плацебо. ;D

Гомеопатія як наука

Це найдавніше медичне вчення отримало популярність у всьому світі завдяки тому, що лікує не тільки хвороби, але причини її виникнення. *YES* Доктор Samuel Hahnemann став першим терапевтом, хто широко використовував гомеопатію у своїй щоденній лікувальній практиці. Гомеопатичні ліки засновані на природних компонентах і не містять хімічно активних інгредієнтів.

Головна особливість гомеопатії полягає в тому, що вона не нехтує імунною системою організму і його природними відновними ресурсами. Гомеопатія лікує не тільки тіло, але і душу, і намагається діяти в гармонії з відновними процесами організму. Гомеопатія діє як цілісна медицина 🙂 – вона лікує не тільки симптоми, а й причину хвороби.

Лікар-гомеопат розглядає всю спільність симптомів окремого пацієнта. Існують навіть спеціалізовані гомеопатичні словники, наприклад, Materia Medica, у яких містяться переліки симптомів і гомеопатичні засоби зцілення.

Гомеопатія як наука

Гомеопатичні ліки усувають не тільки симптоми, а й причину їх виникнення. Якщо традиційні ліки просто пригнічують симптом захворювання, наприклад, кашель або жар, гомеопатія намагається знайти засіб, який у здорової людини викличе аналогічні симптоми. Дія традиційних ліків направлена на висихання слизу, зниження рівня гістаміну і поліпшення сну. Гомеопатичні ліки для тих, хто страждає сухим кашлем, буде відрізнятися від ліків, прописаного тим, кого мучить гавкаючий кашель. *YES*

Гомеопатичні ліки

Гомеопатичні ліки зовні схожі на маленькі цукрові пілюлі. Зазвичай у цих ліках використовується спирт, або їх можна розчиняти у воді. Більшість гомеопатичних ліків засноване на рослинних (овочевих) інгредієнтах. Їх готують в концентрованій формі, а потім доводять до концентрації, достатній для лікування того чи іншого захворювання.

Потентізація – процедура розчинення гомеопатичного кошти в спирті або лактози з метою поліпшення його смаку. Гомеопатичні ліки більш ефективно і дієво саме в розчиненому вигляді. Це пояснюється припущенням про те, що розчинення тільки покращує лікувальні властивості речовини. 🙂

Оскільки всі гомеопатичні засоби абсолютно нешкідливі і безпечні для здоров’я, їх можуть приймати навіть немовлятами та вагітними жінками. Зазвичай такі ліки лікарі прописують в малих дозах, які потім розчиняють (потентізація) і ретельно збовтують (суккуссія). Лікар-гомеопат оглядає пацієнта, звертаючи увагу на його поставу, ритм дихання, тембр голосу і навіть вираз обличчя. Часто при прийомі гомеопатичних засобів слід утриматися від кави, нікотину, продуктів, що містять камфору і ментол.

Гомеопатичні лікиЕфект гомеопатичних засобів може знизити стрес. Деякі традиційні лікарські засоби можна приймати разом з гомеопатичними ліками, однак при цьому слід обов’язково повідомити про це як лікаря, так і лікаря-гомеопата.   *YES* Гомеопатичні ліки дуже популярні для лікування дитячих захворювань, оскільки вони дозволяють уникнути уколів. Побічні ефекти (зниження імунітету, алергічні реакції і проблеми з травленням) гомеопатичних ліків невідомі.

Проте багато лікарів згодні, що гомеопатія ніяк не замінить хірургічні операції і традиційні ліки в лікуванні багатьох захворювань. Гомеопатичні засоби надають відмінне дію в тих випадках, коли немає ризику для життя хворого або незворотного пошкодження тканин. Гомеопатичні ліки особливо ефективні при лікуванні хронічних захворювань, наприклад, головних болів, мігрені, артриту, передменструального синдрому і слизового коліту. 🙂

Гомеопатичне програмне забезпечення

Програмне забезпечення для гомеопатичного лікування можуть придбати як практикуючі гомеопати, так і звичайні люди. Гомеопати можуть використовувати таке ПЗ для ведення історій хвороби та збереження особистої інформації пацієнтів. Також ПЗ дозволяє записувати ліків, що прописують, їх активність і частоту вживання. 🙂

Гомеопа тичне ПЗ дозволяє знайти потрібні ліки по набору симптомів, терапевтичному індексу або через Materia Medica. Для швидкого пошуку підходящого ліки дуже корисні карти і глосарії термінів. Гомеопатичне ПЗ для непрофесіоналів містить пояснення симптомів і дозволяє підібрати потрібні ліки. Простою мовою, не обтяжений спеціальною термінологією, істотно полегшує це завдання.

Залишити коментар

*

Вгору