Коли і як починати чистити зуби дитиніКоли і як починати чистити зуби дитині? Над цим питанням треба замислюватися ще задовго до появи перших ознак прорізування молочних перших зубів. Найпершими прорізаються два нижніх різця, слідом за ними - два верхніх. Приблизно до трьох рочків виростає весь тимчасовий прикус - двадцять молочних зубика.

Звичайно, трапляються і винятки - іноді дітки народжуються вже з зубками, а іноді і до року їх ще немає. Всі відхилення, що не перевищують місяць-два не страшні. А ось при більш серйозних та довготривалих відхиленнях варто звертатися до фахівців. Дитину треба обов'язково показати таким лікарям: стоматологу, педіатру та ендокринологу. 

Як тільки починають різатися перші зубки - можна починати і перші чистки зубків. У перший час це слід робити одягненою на палець зволоженою серветкою - масажувати акуратно ясна дитини. Трохи пізніше вже можна дати малюку спеціальну щіточку, з передбаченими гумовими *пальчиками*. Таке пристосування ідеально чистить зуби, масажує добре ясна і дозволяє знімати неприємні, а часом і хворобливі відчуття в дитячому ротику.

Слід привчати малюка з самого раннього дитинства до ранкового та вечірнього чищення зубів. Якщо почати думати про те, коли починати чистити зуби дитині вже в процесі остаточного формування повного прикусу, то ці думки вже сильно запізнилися. Адже молочні зубки вимагають ніяк не меншої уваги, а часом і ще більшої. Молочні зуби дуже тендітні, їх тонка емаль дуже легко руйнується. Досить часто батьки дають дитині засипати з пляшкою, яка наповнена солодким питвом, а це дуже погано впливає на зуби, і нерідко це призводить до появи перших зубів вже з наявністю карієсу.

Звичка чистити регулярно і ретельно зуби повинна вироблятися ще у крихти. Не варто Коли починати чистити зуби дитинідозволяти собі під час маніпуляцій нервувати, інакше дитині передадуться негативні емоції матері і надалі вони будуть асоціюватися у неї саме з процесом чищення її зубів. Треба намагатися зробити дану процедуру якомога приємніше, краще всього проробляти її в цікавій, ігровій формі. Необхідно дозволяти дитині спостерігати, як батьки чистять свої зуби, дозволяти їй самій чистити зуби матері - це дозволить малечі швидше і легше допустити когось і у свій беззубий ротик.

Мітки: ,
Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору