Людство завжди піддавалося впливу моди і всіляких захоплень. Одним з модних захоплень сьогодні є пост. Для деяких пост це духовний обряд очищення, але є й такі, для яких це тільки мода чи можливість відповідати віянням більшості. Як би не складалася ситуація у сучасників з постом, хочеться сказати, що пост це дуже давня практика, яка існує не одну тисячу років. Одні з перших спогадів про піст можна знайти ще в старому завіті. Якщо поняття пост вже тоді існувало, коли не було моди і більшість людей відчайдушно боролися за життя, а християнство тільки ставало як світова релігія, то в чому ж суть поняття “пост”?

Суть православного посту

Сучасна історія відноситься до православного посту по-різному, тому що обмеження були, є і будуть. Двояка природа людини диктує цю необхідність. Люди накладають певні обмеження, долаючи їх, вони відвойовують невелику частину особистого простору, свого роду школа життя. Саме під час посту людина може переглянути свої життєві орієнтири і пріоритети.

Суть православного посту

Під час посту людина отримує можливість подолати себе і свої слабкості. Саме тренування волі людини можна було провести за допомогою добровільних обмежень, якими і є пости. При дотриманні православного поста важливо пам’ятати, що в посту треба спиратися на віру. Людина, яка під час посту спирається на віру, найчастіше досягає поставленого результату.

Історія православного посту

Ставлення до посту багато в чому не однозначно, тому що прихід християнства на колись язичницькі землі призвів до того, що справжні християни змушені були враховувати традиційні вірування людей, які жили на освоюваних територіях. Саме дохристиянські традиції ввели обмеження на певні види продуктів.

Види постів у християнстві

Наприклад, під час великого посту є заборона на м’ясо і яйця. Таке обмеження обгрунтовано тим, що вживання цих продуктів в їжу в цей період могла в стародавні часи привести до вимирання молодого покоління курей та іншої домашньої живності. Так як багато тварин саме в цей період народжували дитинчат, а птахи висиджували курчат. Крім цього є обмеження на вживання яблук, меду в літні пости.

Види постів у християнстві

Зі всіх постів, які прийнято дотримуватися у християн можна виділити великий пост, який самий строгий і має найбільшу кількість обмежень. Ще є Петров і Успенський пост, який припадають на літній період і тривають пару тижнів і Різдвяний піст, який триває 40 днів. Крім цих багатоденних постів практикуються одноденні середу і п’ятницю, святвечір, предтечі і Вознесіння. Крім постів і пісних днів у християнстві є седмиці, які мають свій ряд правил.

Православні пости

При дотриманні православного поста або пісного дня важливо пам’ятати, що це ви робите для того, щоб досягти самовдосконалення, а не для того, щоб бути модним.

Мітки: , ,
Залишити коментар

*

Вгору