Су-джок терапія – це винахід Пак Чже Ву, корейського фахівця в галузі нетрадиційної медицини, який після багатьох років спостережень та клінічного досвіду розробив систему, схожу на акупунктуру, але в якій використовуються тільки поверхні долонь і стоп.

Су-джок терапія

У су-джок терапії фахівець впливає в основному на кисті рук та стопи пацієнта. Торкаючись певних точок, майстер су-джок активізує певні енергетичні поля та канали, таким чином покращуючи стан всього організму.

Терапія “Долоня – Стопа”

Терапія "Долоня - Стопа"

Автор су-джок терапії Пак Чже Ву стверджує, що встановив відповідність певних точок на долонях і стопах з внутрішніми органами людини, з м’язами, з хребтом. У корейському “су” означає “кисть”, “джок” означає “стопа”. Перевагою су-джок терапії, за твердженням її автора, є її простота, безпека та ефективність. Методиці легко вчитися, а швидкість отримання результату іноді просто перевершує будь-які очікування. Су-джок терапія не використовує якісь заборонені або небезпечні точки, а значить підходить для самостійного лікування.

Пак Чже Ву каже, що на додаток до їхніх основних функцій, чотири кінцівки людського тіла власними силами уявляють щось на кшталт дзеркального зображення людського організму загалом. Руки та ноги мають функції «дистанційного керування», які можуть бути використані для лікування захворювань, що виникають у будь-якій частині тіла.

Залишилося знайти ці самі точки

При розробці основ су-джок терапії Пак Чже Ву ґрунтувався на своїй теорії про те, що рука і нога за своєю будовою подібні до організму в цілому. А саме: кількістю виступаючих частин, їх напрямом, числом суглобів та сегментів виступаючих частин. Така подібність досить широко зустрічається і в природі, і в методах лікування, які використовують природні засоби. Ці висновки автор су-джок терапії вважав потужною передумовою початку розробки постулатів методики:

  • великий палець співвідноситься з головою,
  • вказівний і мізинець з руками,
  • третій і четвертий пальці і стопи, і долоні відповідають тулубу.
Метод Су-джок терапії

А на всіх цих поверхнях незліченна кількість контрольних точок, тиск на які безпосередньо впливає на ті чи інші органи нашого тіла.

Принципи суджок терапії дозволяють по-новому поглянути на організацію турботи про здоров’я людини в цілому. Багато медичних закладів вже зараз пропонують су-джок терапію для профілактики та лікування конкретних захворювань.

Залишити коментар

*

Вгору