За древнекельтским календарем, це останній день календарного року. Вважалося, що цього вечора вся нечисть оживає і влаштовує своє свято – гобліни, відьми, злі духи, перевертні, в святкові костюми яких одягаються сьогодні на святкування Хелловінської ночі. Але, деякі легенди говорять, що в період від сутінків до півночі з’являються і феї.

Не дарма Хеллоуїн вважали підходящим днем ​​для всіляких надприродних експериментів.

Святкові обряди Хеллоуїна

У наш час стали популярними пов’язані з серцевими справами святкові обряди і звичаї Хеллоуїна:

Хто перший вийде заміж. На круглому столі ставлять три блюдця. Одне залишають порожнім, друге наповнюють каламутною водою або чорнилом, а третє – водою. Дівчина O:-) , яка бажає дізнатися про своє майбутнє, підходить до столу з зав’язаними очима. Вона витягує руки перед собою і торкається до одного з блюдець. Якщо вона доторкнеться до блюдця з чистою водою – вийде заміж за красеня. Якщо доторкнеться до блюдця з каламутною водою або чорнилом – майбутній чоловік буде вдівцем. А якщо до порожнього – її чекає самотнє життя.

Побачення з звуженим. Перший спосіб – жінка повинна перед сном поїсти оселедця, а уві сні вона побаче свого майбутнього чоловіка, що подає чашку з водою. Другий спосіб. Зайшовши в темну кімнату, висвітліть її свічкою. Поставивши свічку перед дзеркалом, уважно вдивляйтеся в нього, одночасно з цим ви повинні причісувати волосся і їсти яблуко. Як кажуть, людина, за яку ви вийдете заміж, з’явиться у вас за плечем через деякий час.

Святкові звичаї Хеллоуїна

Як визначити майбутнього чоловіка? Треба зробити пігулки з тертого мускатного, лісового і волоського горіха, з цукром і вершковим маслом. Перед відходом до сну приймають дев’ять таких пігулок. Якщо присниться золото чи коштовне каміння – чоловік буде багатий. Якщо присниться біла білизна – чоловік буде церковник. Темрява пророкує юриста, суєта і метушня – торговця, дощ – слугу або службовця, грім і блискавка – моряка або солдата.

Чи вірні вам? Потрібно вибрати один з листів, надісланих вашим коханим. У ньому має говоритися про його пристрасну любові до вас. Поклавши на стіл, складіть його дев’ять разів, а згини скріпіть шпилькою. Поклавши його під подушку, ляжте спати. Якщо вам насняться дорогоцінне каміння, скло, срібло, чиста вода – ваш обранець вірний вам і його слова в листі є правдою. Якщо ж вам насняться буря, дерево, вогонь, квіти, білизна – він вас обманює, його слова помилкові.

Святкові звичаї та обряди Хеллоуїна

«Ловля яблук». Ну який же може бути Хеллоуїн без «ловлі яблук»? Всім учасникам свята роздають по яблуку, в якому вирізують отвір і вкладають папірець з прогнозом. Яблука кидають в катку або таз з водою, потім всі по черзі, занурюючи голову у воду, зубами намагаються зловити їх. Піймавши одне з яблук, учасник витягує записку і читає її. Бажано щоб записки були короткими, змістовними та цікавими. ;D

Залишити коментар

*

Вгору