Є такий виключно шкідливий мікроорганізм, який здатний доставити не тільки тимчасові неприємності у вигляді гострого захворювання, що передається статевим шляхом, але і викликати грізні ускладнення, такі як чоловіче і жіноче безпліддя. Для того, щоб запобігти катастрофічні наслідки, потрібно просто вміти дотримуватися правил особистої гігієни та гігієни статевого життя. *SCRATCH*

Трихомоніаз

Що таке трихомонада

Трихомонада – це одноклітинний найпростіший мікроорганізм, здатний існувати не тільки всередині організму людини, але й поза ним. Трихомонада швидко гине при температурі понад 40 º і в дезинфікуючих розчинах і живиться, поглинаючи клітини, в тому числі бактерій (наприклад, гонококів), які можуть довго зберігати свою життєздатність всередині трихомонад. Тому таке поєднання інфекцій важко піддається лікуванню.

Трихомонади викликають трихомоніаз – запальне захворювання сечостатевих органів, яке передається в основному статевим шляхом, але не виключений і побутовий шлях зараження через предмети особистої гігієни (рушники, мочалки і так далі) і в таких місцях, як лазня, сауна, басейн. Трихомоніаз може бути гострим, хронічним і безсимптомним (носійство).

Ознаки гострого трихомоніазуОзнаки гострого трихомоніазу у жінок

Після статевого контакту з партнером хворим тріхомоніазом повинно пройти від 5 до 15 днів (інкубаційний період) і тільки тоді з’являються перші ознаки захворювання. У жінок з’являються рясні пінисті виділення жовтого кольору з неприємним запахом і сильний свербіж в області статевих органів. Зовнішні статеві органи набряклі і почервонілі. Крім того, турбують часті хворобливі сечовипускання. У жінок йде поширене ураження сечостатевих органів: зовнішніх статевих органів, піхви, сечівника, сечового міхура.

Ознаки гострого трихомоніазу у чоловіків

Прояви гострого трихомоніазу у чоловіків – це рясні пінисті виділення з сечовипускального каналу, біль і печіння при сечовипусканні, болі в промежині (якщо запалилася передміхурова заліза). Уражається сечівник, передміхурова залоза, насінні бульбашки, яєчка. Гострою течією процесу сприяють статеві надмірності, ураження шкіри та слизової оболонки сечостатевих органів, незвичне фізичне навантаження, стреси та ін. ;D

Хронічний трихомоніаз і тріхомонадоносії

Якщо вчасно правильно не перелічити гострий трихомоніаз, то він приймає хронічний перебіг. Але іноді захворювання набуває хронічного характеру з самого початку. При цьому як у жінок, так і у чоловіків періоди загострення змінюються періодами ремісій (поза загостреннями). Протягом трихомоніазу спостерігається при поєднанні його з гонореєю і кандидозом (молочницею). Крім того, хронізації такого захворювання сприяє лікуванню, спрямоване тільки проти трихомоніазу.

Якщо у чоловіка чи жінки достатньо виражений імунітет, то можна і не захворіти на трихомоніаз. Такі люди особливо небезпечні для оточуючих, так як є носіями інфекції, самі про це не знаючи.

Хронічний трихомоніаз

Чим небезпечний трихомоніаз

Хронічний трихомоніаз призводить до жіночого і чоловічого безпліддя. У жінок він часто є причиною різних ускладнень під час вагітності (передчасні пологи та інші).

У чоловіків трихомоніаз може викликати запалення яєчок та їх придатків, передміхурової залози.

Залишити коментар

*

Вгору