Велика різниця у віці в відносинахНавіть в наш час, коли ставлення до поняття шлюбу стало набагато демократичніше, можна зустріти засудження щодо різновікового союзу. І, здавалося б, кому яке діло? Добре людям разом і нехай. Але громадськість завжди знаходиться на плаву загальноприйнятої моралі і, на жаль, не завжди подібні пари вписуються в рамки цієї самої моралі. Сьогодні в жіночому журналі JIJOUR ми поговоримо з Вами про пари з великою різницею у віці. Яку різницю можна вважати великою? На цей рахунок у кожного свої мірки. Психологи відносять до цієї категорії пари з різницею від 15 років і більше.

Якщо ми зробимо невеликий екскурс в історію, то побачимо величезну кількість прикладів подібного союзу. Чоловік міг годитися дружині не тільки в батьки, але часом і в дідусі. Можливо, саме цей факт полегшує нинішнє сприйняття суспільством пар, в яких чоловік старший жінки. Але як же непросто доводиться жінкам, що вступили у відносини з більш молодим чоловіком! Які тільки докори не чутні в їх сторону – і що чоловік поруч тільки з меркантильних міркувань, і що жінка заарканила молодого хлопця, і що хлопець для неї як іграшка. Давайте спробуємо розібратися, в чому ж справа і чому так відбувається.

Що кажуть з цього приводу психологи?

Коли чоловік старше своєї коханої:

З боку чоловіка це вважається прихованим прагненням виховати «під себе», навчити, тобто реалізуватися більшою мірою в ролі батька. Крім того, роль чоловіка в таких відносинах вважається провідною.

Дівчина, що вибирає партнера набагато старше себе, підсвідомо прагне якраз знайти продовження батьківській лінії. Це може відбуватися з різних причин – наприклад, від недостатньої уваги з боку рідного батька протягом життя. Крім цього, такі дівчата зазвичай досить комфортно почуваються у ролі веденої.

Коли жінка старша за свого коханого:

На думку психологів, такі жінки реалізують у цих відносинах своє материнство. Також до подібних відносин схильні владні жінки з прихованим бажанням підкорити собі кохану людину і вести гру за своїми правилами.

Жінка старша за свого коханогоБільш юні чоловіки бачать в жінках старше свого віку наставниць. Часто однією з рис таких чоловіків є деяка інфантильність.

Чи можна почуття людини розкласти по поличках? Залишимо це питання відкритим і подумаємо ось про що… Дійсно важливий у подібних відносинах рівень внутрішнього психологічного розвитку людини. Адже це поняття не зовсім залежить від віку. І якщо люди знаходяться на одній сходинці внутрішнього розвитку, то чому б і ні? По суті, внутрішній вік людини вимірюється аж ніяк не кількістю прожитих років. І нехай один з партнерів навчиться чому-небудь в іншого, і нехай другий вбере в себе досвід і мудрість – якщо все це взаємно і гармонійно, якщо люди відчувають себе щасливими в такому союзі, чи варто копирсатися стереотипами в їх щасті?

Залишити коментар

*

Вгору