Сьогодні фінанси є складним питанням для безлічі сімейних пар. Так уже склалося, що рівень доходів у більшості чоловіків асоціюється з розміром здобичі, яку він приніс додому. І саме на цьому рівні включаються первісні почуття, які багато в чому і лежать в основі суперечностей, які здатні зруйнувати шлюб. Ось і виходить, що бажання жінок контролювати фінансові потоки в сім’ї або заробляти більше ніж чоловік може привести до того, що шлюб буде зруйнований. Що ж робити, щоб не зруйнувати шлюб грошима.

Розлучення через гроші: статистика чи реальність

Гроші для багатьох сімей досить вагомих камінь спотикання. Так вже історично склалося, що в перші роки подружнього життя питання з фінансами для молодих сімей стоїть дуже гостро. Трапляються варіанти, коли їх просто не вистачає, а іноді виходить, що один з партнерів заробляє більше і весь час цим дорікає партнера. Саме через таке положення речей існує дуже сумна статистика розлучень. Як стверджують психологи, що причиною 4 з 10 розлучень стають саме грошові питання.

Як не зруйнувати шлюб грошима

Крім цього розлучення стимулює жіноче бажання тримати сімейні фінанси під контролем. Жіноча фінансова тиранія наводить дуже багатьох чоловіків до думки про розлучення, так як чоловіки згодні забезпечувати сім’ю, але і їм потрібні вільні фінанси для своїх бажань. Така жіноча тиранія призводить до того, що порушується психологічний клімат, а прагнення володіти фінансовим благополуччям призводить до того, що сімейне щастя знаходиться під загрозою.

Практичні рекомендації як не зруйнувати шлюб грошима

Для того, щоб уникнути вище перераховані проблеми психологи рекомендують ще до укладення шлюбу обумовлювати фінансові питання і розподілити обов’язки, пов’язані з утриманням сім’ї. Ще дуже важливо, щоб ви вступали в шлюб після того, як розрахуєтеся з усіма своїми боргами. Якщо це з певних причин неможливо, варто обумовити і розподілити фінанси майбутньої сім’ї з урахуванням боргу.

Не зруйнувати сім'ю грошима

Ще дуже важливо, щоб не персоніфікувати борги і фінанси з особистістю чоловіка або дружини. Тому що, якщо чоловік мало заробляє мало, то закиди цим, швидше за все, приведуть до комплексу неповноцінності. Ще дуже важливо не прив’язувати особистість чоловіка до його боргів, оскільки причин цих боргів може бути безліч.

Головне, щоб ви ніколи не порівнювали свої зарплати, так як чоловіки, які отримують менше ніж жінки, відчувають себе неповноцінними. Щоб уникнути цього, потрібно ввести практику «загального бюджету», тобто виділяти суму, яка буде йти на потреби сім’ї та накопичення, а решту використовувати для своїх потреб або накопичення.

Залишити коментар

*

Вгору