Найбільшою помилкою багатьох людей є переконання в тому, що принизливо і соромно піднімати питання з начальником про Ваше просування по службі або підвищення Вам заробітної плати. Нібито начальник краще знає, коли прийде той час, коли Ви будете гідні винагороди нас за Ваші праведні труди. Важливо знати:

  • по-перше, що давно вже минули часи, коли заробітна плата призначалася лише згідно з тарифної сітки.
  • по-друге, покірливим, мовчазним, і виконавчим, як правило, видають все більше і більше доручень, постійно вимагають більшої віддачі, але постійно “забувають” про законну винагороду.

А це дуже важливе питання, особливо в сучасний період світової кризи. Та й навіщо? *SCRATCH* Якщо працівник не задає ніяких питань, при цьому він робить свою роботу з ентузіазмом, виходить, що такого працівника все влаштовує.

Як правильно просити підвищення зарплати

Отже, потрібно перестати боятися, відчувати помилковий сором і зуміти грамотно підійти до питання підвищення Вашої зарплати, головне засвойте – Ви знаєте собі ціну!

Як правильно просити підвищення зарплати у начальника?

Перед тим, як почати розмову з Вашим начальником на актуальну тему підвищення заробітної плати або ж Вашого просування по кар’єрних сходах, Вам необхідно визначити свою ринкову ціну, адже робоча сила являє собою такий же товар, як і все інше.

Важливо зрозуміти, що коли Ви влаштовувалися на роботу після співбесіди, Ви не просто шукали спосіб поліпшення свого матеріального становища, а також Ви надали роботодавцю неоціненну послугу, який тепер отримав можливість використовувати Ваші знання, сили, здібності і таланти у своїх власних інтересах, в.т. ч. для отримання прибутку підприємства.

Як правило, цінність Ваша як працівника буде визначатися трьома складовими:

  1. Значимістю роботи, яку Ви виконуєте для фірми, де ви працюєте
  2. Вашими потенційними і реальними здібностями і знаннями.
  3. середньою ринковою вартістю аналогічної праці працівників вашого рівня і профілю.

Як просити підвищення зарплатиОтже, візьміть папір і складіть точний список усіх Ваших заслуг перед фірмою за весь період роботи в ній, при цьому акцентуйте увагу на самих останніх Ваших досягненнях. *THUMBS UP* Постарайтеся не упустити нічого, при цьому намагайтеся оперувати при цьому конкретними цифрами, вони більш вагомі.

Потім, окремим стовпцем на папері опишіть всі ваші людські і ділові якості, при використанні яких ви легко домагаєтеся успішних результатів на Вашій роботі (відповідальність, висока працездатність, товариськість, креативність, старанність, і т.д.), при цьому в подальшій розмові з начальством не бійтеся нагадати про Ваше бажання отримати додаткову освіту.

Ну а для того, щоб дізнатися, скільки в даний час коштує праця фахівців вашого профілю, Вам буде необхідно провести деяке дослідження, вивчивши рекламні оголошення в Інтернеті або газетах.

Коли саме просити підвищення зарплати

Важливо знати, що від правильного вибору часу і місця розмови з шефом дуже багато залежить. Не здумайте приставати до начальника зі своїм проханням про підвищення зарплати в першій половині робочого дня, коли спостерігається самий розпал роботи. Найвпевненіше зробити це в післяобідній період, тому що настрій у людини, яка пообідала набагато краще, ніж у голодної, ну а по-друге, навантаження по роботі в післяобідній час, як правило, не таке велике. *OK*

Як просити у шефа підвищення зарплати правильно

Не потрібно починати подібні розмови тоді, коли у фірми справи йдуть не зовсім добре і, крім того, краще не просити надбавки до зарплати в день її отримання.

Місцем для подібних переговорів з начальником може стати не тільки його особистий кабінет. У даному випадку вам може надати чудову допомогу неформальна обстановка корпоративної вечірки, коли начальник розслаблений і пропадають бар’єри спілкування.

І якщо Ви, нарешті, дісталися до моменту бесіди з начальником про підвищення Вашої заробітної плати, то ведіть себе розкуто і спокійно. Керівник повинен відчувати щирість і доброзичливість, яка виходить від вас. Дивіться на шефа очікуючи, ​​але не запобігливо і просячи, при цьому впевнено викладайте йому своє прохання. Адже це ділові переговори, а не Ваша благання про поблажливість.

Як просити підвищення зарплати правильно

Пропонуємо Вам влаштувати щось на кшталт ділової самопрезентації, завдання якої полягає в тому, щоб ваш “товар” незмінно порушив у шефа позитивні емоції й інтерес до Вас.

Успіхів!  😉

Залишити коментар

*

Вгору