Якщо ви дотримуєтеся думки, що розлучення – найстрашніше в шлюбі, запасіться терпінням, щоб пережити це лихо і повернутися до нормального життя. *YES* Якщо процедура розлучення виявилася ще більш неприємною, ніж ви очікували, депресія може затягнутися на тижні, місяці і навіть роки.

Депресія часто виникає через те, що розлучення неминуче змінює ваше життя, визначає ваш новий статус, навішуючи ярлик «розведена» або «самотня» (знову). Після розлучення навколишні сприймають вас по-іншому. Деяким жінкам важко знайти сили, щоб почати нове, незалежне життя. Прості, повсякденні речі, які ви звикли робити разом з (колишнім) чоловіком, – наприклад, похід по магазинах – можуть служити зайвим нагадуванням про пережиту драму. Пережити розлучення виявляється куди більш непростою справою, ніж це уявлялося на початку.

Як пережити розлучення

Якщо дорослі можуть примиритися з розлученням, то краще щоб діти про розставання батьків дізнавалися поступово. Після розлучення буває важко звикнути до того, що ви не можете поговорити про дітей з чоловіком, як бувало раніше. Вам напевно буде бракувати маленьких родинних радощів начебто пікніка під деревом або недільних вечерь, і ви будете думати про те, чого ніколи не буде («а якщо б …») до кінця життя. Щоб цього не сталося, навчіться, як пережити розлучення і вийти з цієї неприємної ситуації з мінімальними втратами.

Кращий спосіб зцілити розбите серце і пережити розлучення – не зациклюватися на тому, що трапилося і продовжувати жити. ;D Часто трапляється, що сімейне життя не залишає часу на цікаві заняття, наприклад, проходи в кіно або театр, читання. Намагайтеся позитивно оцінити своє нове положення і подумайте про те, що тепер у вас з’явиться час і можливість реалізувати давні бажання, не замислюючись про те, як до цього поставиться (колишній) чоловік. Тому після розлучення багато бездітних жінок не повертаються до батьків, а починають нове незалежне життя і займаються тим, про що завжди мріяли.

Так, якщо у вас немає дітей, чому б не переїхати до іншого міста? Це вірний спосіб залишити в минулому всі проблеми, оскільки випадок буде періодично зіштовхувати вас з колишнім чоловіком, якщо ви живете в одному (особливо невеликому) місті. Пережити розлучення допомагає відпустка вашої мрії – морський круїз, подорож по Європі або відпочинок в екзотичних заморських країнах. Тепер, коли ви вільні, саме час здійснити давню мрію.

Пережити розлучення

Розлучення неприємність, але це ще не смертельний вирок, скоріше, це путівка в нове життя, в якому ви будете прекрасні, вільні і щасливі. Не дивно, що багато зрілих людей після розлучення більше не одружуються і з задоволенням ведуть холостяцьке життя.

Як пережити розлучення: кілька порад

Займіться волонтерською роботою, станьте членом будь-якого клубу, знайдіть нове хобі (навчіться малювати, грати в гольф, напишіть книжку, станьте завсідником караоке-бару, заведіть собаку або вигулюйте сусідського пса і т.п.) – тобто знайдіть заняття, якому могли б віддати всі сили, заняття, яке звеселить вас і підніме настрій. Знайдіть заняття, яке підніме вашу самооцінку і допоможе забути про розлучення.

Поступово забувайте про колишнього чоловіка, як ніби його ніколи не було.

Повторюйте за мною: «Я самодостатня вільна жінка. Я гідна багато чого. Я – сильна особистість, і досягну всього, чого захочу». *THUMBS UP*

Для відновлення після розлучення потрібен час, тому не слід поспішати.

Якщо самотність вас обтяжує, і ви постійно повертаєтесь у думках до подружнього життя, намагайтеся більше часу проводити в товаристві друзів чи навіть незнайомих людей, наприклад, гуляти по парку, ходити по магазинах і ярмарках.

Розлучення

Ні в якому разі не закривайтеся в чотирьох стінах. Коли накотить хвиля безвиході, негайно телефонуйте подрузі і запрошуйте її в кафе на чашку кави. Краще обговорити свого колишнього з подругою, чим без кінця переживати на самоті.

Якщо ж, всупереч всім старанням після розлучення, ви відчуєте себе загнаною в куток, не соромтеся звернутися по допомогу до психотерапевта, сімейного лікаря або запишіться на групову терапію. Нездатність повернутися до нормального життя – проблема, яка з часом може загостритися, до того ж, можливо, ваш стан має медичну причину, а значить, піддається лікарському лікуванню.

Залишити коментар

*

Вгору