У нашій свідомості часто змішуються дивним чином забобони та знання. Але навіть глибоко віруюча людина не завжди розуміє, як підготуватися до Великодня – головного свята православної віри.

Як підготуватися до Великодня

Підготовка до цього свята – це очищення тіла, душі і свого житла. Незадовго до Великодня все господині починають наводити в домі порядок, розбираючи всі кути, ретельно все змітаючи та вимиваючи. У наші дні багато хто проводить не тільки генеральне прибирання, але й роблять невеликий косметичний ремонт в будинку.

Чистота в квартирі або будинку – це, звичайно, важливо. Але більш важливим є наведення ладу в своїй душі. Передвеликодній період – це дуже вдалий час для відвідування церкви, де можна пройти покаяння і причащання. У цей час необхідно пробачити всіх, помиритися з усіма, а також щиро помолитися за всіх друзів, рідних, близьких, і навіть ворогів.

Пасхальна їжа готується заздалегідь, тому вже за кілька днів до свята слід продумати, що саме має бути на столі. Але треба пам’ятати, що Великдень – не свято живота, а обжерливість – великий гріх, і тому всі страви мають носити символічний характер. Готувати різні делікатеси не слід, краще обмежитися звичайними, смачними і простими стравами.

Підготовка до ВеликодняЯйця – це символи життя. Фарбувати яйця слід в четвер, за три дні до Великодня. Переважаючими кольорами повинні стати насичений золотий або червоний. Сьогодні це зробити не важко, так як харчові барвники допомагають зробити процедуру фарбування безпечною та швидкою.

Кожна господиня готує паски за своїм рецептом. Але об’єднує всі паски одне – в них обов’язково повинні бути родзинки. Саму паску прийнято готувати зі здобного тіста. Освятити святкові паски можна по завершенні велікосуботньої літургії.

Також більшість церков і храмів проводять обряд освячення в Світле Воскресіння вранці. Зовсім не важливо, якою буде на столі паска – куплена або приготована самостійно, найголовніше – вона повинна бути освячена в церкві. Всі служителі храмів стверджують, що тільки освячені на пасхальній службі страви є *правильними*.

Вже безпосередньо в Христове Воскресіння слід відвідати престарілих, хворих або самотніх родичів, знайомих і друзів. На кладовище в цей день ходити не прийнято. Наводити на могилах лад після зими слід до Великодня, а в Світле Христове Воскресіння треба радіти святу життя.

Залишити коментар

*

Вгору