Купуючи собі парасольку, кожен з нас мріє про те, що вона прослужила правдою і вірою, не ламаючись ніколи і не доставляючи зайвих клопотів таким чином. Але буває, на жаль, дуже прикро, коли зовсім новенька парасолька вивертається навиворіт в перший же порив сильного вітру. І щоб такого не трапилося з вами, потрібно дуже ретельно підійти до вибору парасольок. Оскільки парасолі представлені у величезній кількості, спочатку потрібно розібратися, які саме вони бувають.

Як вибрати парасольку

Залежно від ступеня автоматизації парасольки бувають:

 • автоматичні парасольки - розкладаються і складаються за допомогою натискання на кнопку на рукоятці
 • напівавтоматичні парасольки - складаються вручну, розкладаються автоматично
 • механічні парасольки - розкладаються і складаються вручну

В залежності від конструкції парасольок:

 • складні парасольки - більш поширені. Вони достатньо компактні і складаються в два, а то й чотири рази
 • парасолі-тростини - вони більш надійні через простоту їх конструкції. У даних парасольках використовуються спиці без зчленувань, це робить купол набагато жорсткіше. Тростини - це класичний варіант, який не вийде ніколи з моди
Якісні парасолькиМіцні парасольки

Сучасні парасолі дуже легкі, проте вони не завжди є міцними. Безпосередньо на міцність парасольки впливають якість і кількість спиць, а також якість тканини купола парасольки.

Самими неміцними є спиці і ручки з алюмінію, більш міцними - зі сплаву скловолокна та алюмінію. А найміцнішими парасолями є парасолі з системою «проти вітру» - в ньому спиці складаються наполовину з алюмінію з титановим покриттям, а кінці спиць - з м'якого пластику, але досить міцного.

Також на міцність парасолі впливає товщина і вага ручки (чим важче і товще, тим міцніше), а також механізм парасольки. Парасолі-тростини найпростіші і самі міцні, проте не зручні і важкі. А от подвійні автомати, автомати і напівавтомати (закриваються і розкриваються автоматично), досить зручні в носінні, але, на жаль, найчастіше ламаються. При виборі парасольки для дітей уникайте гострої верхівки, зверніть увагу на фіксатор на стержні парасольки, щоб він був зроблений з пластмаси, а кінці спиць повинні бути закриті пластмасовими кульками.

Яку парасольку купувати

Вибираючи парасолю, дуже важливо з якої тканини зшита парасоля. Найпоширеніша тканина для парасольок - це нейлон, оскільки тканина дешева, але при цьому груба і досить міцна. Поліестер виглядає набагато витонченіше, але поліестер з бавовною є більш міцною тканиною для парасольки. Відрізнити поліестер легко можна по переплетенню тканини, оскільки малюнок тчуть з різнокольорових ниток, а не наносять його. Однак сама міцна тканина для парасольки - це епонж, вона схожа на плащевку. І вода на куполі з епонжа не вбирається, а краплями скочується вниз. Цією ж особливістю володіє також тканина з тефлоновим просоченням.

Щоб парасолька служила довше, її обов'язково сушити після дощу необхідно в закритому стані, а не у відритому - щоб тканина парасольки не розтягувалася і таким чином не псувалася.

Коментарів

1
 • Femil

  30.05.2012 13:30

  Я бы еще добавила, что зонт-трость, обычно, больший по площади, а значит, шансы намокнуть под дождем - ниже.

  Да и в целом, зонт - это не навсегда, лучше выбрать модной расцветки и ходить радоваться с ним пару лет,и, в случае необходимости, не бояться заменить )))

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору