На кухні без рушників обійтися неможливо. Але всі господині знають, що рушники дуже швидко брудняться, до того ж багато плям при звичайному пранні взагалі неможливо видалити. Щоб прання рушників для кухні було більш ефективним, слід дотримуватися кількох нехитрих порад.

Як відіпрати кухонні рушникиВ першу чергу, необхідно чітко обмежити функцію кухонного рушника. Не секрет, що дуже часто крім рук, ним витирають стіл, хапають рушником і чайник, і гарячу пательню. Після цього його не те, що вішати на гачок, в руки брати неприємно. Слід намагатися не використовувати рушник як ганчірки і прихватки. Міняти рушники слід щотижня, так як вони є просто ідеальним середовищем для життя і розмноження бактерій.

А щоб заощадити час і сили при пранні *важких* плям, треба знати деякі хитрощі:

За допомогою солі можна відіпрати навіть найскладніші плями. Для цього слід розчинити п’ять столових ложок в п’яти літрах води. Далі замочити в розчині рушники приблизно на годину, після чого випрати їх у пральній машині, додавши пральний порошок. Даний спосіб допомагає вивести плями від томатного соусу, пасти, кетчупа і кави.

Білі рушники найкраще обробляти таким засобом – невелику кількість порошку або мила змішати з ложкою силікатного клею і вилити цю суміш в ємність з рушниками. Кип’ятити на малому вогні близько тридцяти хвилин. Після такої процедури рушники знову засяють, як нові.

Прання кухонних рушників

Щоб позбутися від жирних плям на білих рушниках, найкраще використовувати замочування, бажано в гарячій воді. Необхідно налити відро окропу, розчинити в ньому соняшникову олію, сухий відбілювач (по 2 ст.л.) і неповну склянку будь-якого прального порошку. Краще, якщо порошок не буде сильно пінитися, тому краще скористатися засобом для машинного прання. Замочити сухі рушники в отриманому розчині і накрити їх кришкою. Залишити в такому положенні до охолодження, після чого слід їх добре прополоскати. Додавання масла обов’язково, інакше бажаного ефекту від прання не буде.

Видалити жирні плями з рушників можна за допомогою господарського мила. Треба намочити рушники і гарненько натерти їм милом, після чого скласти в поліетиленовий пакет і зав’язати. Залишити рушники на ніч, потім випрати і ретельно прополоскати. Даний спосіб підходить як для білих, так і для кольорових рушників.

Залишити коментар

*

Вгору