Аутизм - це захворювання, яке має велику кількість різних проявів. Найчастіше у дітей-немовлят аутизм діагностувати досить важко.

Аутизм у дітей: симптоми, діагностика, лікування

У новонароджених симптоми аутизму не кидаються в очі, але все ж батькам необхідно звертати увагу на такі особливості в поведінці малюка:

1. незвичайні жести або повна їх відсутність;
2. погана реакція дитини на всі спроби спілкування оточуючих.

У два-три роки аутизм у дітей проявляється так:

1. словниковий запас дитини дуже малий;
2. говорить дитина мало або не говорить взагалі;
3. малюк в своїй промові використовує дуже мало приголосних звуків;
4. йому важко грати в розвиваючі фантазію ігри;
5. дитина ніби як живе в окремому світі, особливому і зрозумілому лише йому.

У більшості випадків аутизм, який проявився в найперші роки життя дитини, зберігається і в зрілому віці, тільки симптоматика трохи пом'якшується, але за умови, що захворювання лікували протягом усього життя людини. Дитячий аутизм, який ніяк не виявився в перші роки, цілком може дати про себе знати тільки в шкільному віці.

Батьків, які запідозрили у свого малюка аутизм, насторожувати мають такі ситуації:

  • у віці шести місяців дитина не посміхається і зовсім не використовує міміку;
  • в дев'ятимісячному віці малюк не намагається повторювати вирази облич дорослих;
  • до року дитина не починає вимовляти слова, які б нагадували слова;
  • у віці півтора року дитина так і не навчилася говорити жодного слова;
  • у два роки в лексиконі малюка відсутні фрази довші, ніж два слова.

Дитячий аутизм діагностує часто лікар-педіатр, засновуючи свої висновки на тлі спілкування з дитиною, а так само за допомогою спеціальних тестів. Діти, які хворіють на аутизм, на прийомі в поліклініці уникають візуального контакту з лікарем, зовсім не розмовляють або ж повторюють постійно одну і ту саму фразу. Грають тільки з окремою частиною іграшки, але не з усією іграшкою. Крім цього, фахівець проводить тести, що допомагають виключити інші можливі причини такого відхилення в поведінці малюка, наприклад, це можуть бути причини, які пов'язані із зором або слухом.

Універсальної методики, яка б дозволила позбутися від усіх проявів аутизму, на сьогоднішній день ще не знайдено. Лікування завжди планується тільки в індивідуальному порядку, і грунтується лише на особливостях конкретного випадку. При лікуванні аутизму можна виділити деякі основні методики - сімейну терапію, корекцію основних порушень поведінки хворого, і медико-психологічна терапію.

У лікуванні аутизму додатково призначають спеціальні дієти, заняття лікувальною фізкультурою, прийом деяких медичних препаратів. Поліпшити стан дитини так само допомагають заняття з логопедом, фізіотерапевтом і психологом. Робота останнього полягає в коригуванні поведінки дитини-аутиста. У більшості випадків такі діти набувають навичок, які у них були відсутні, і стають до життя в соціумі більш підготовленими.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору