У вас вже позаду перші три місяці вагітності і вас можна привітати, оскільки ви вже пройшли найскладніше і успішно подолали період календаря вагітності, який загрожував вам викиднем. Попереду вас чекає багато цікавих змін, а у малюка також буде чим зайнятися.

Кінець чотирнадцятий і п’ятнадцятий тижні вагітності

Коли немовля вже закінчило формувати геніталії, воно всі сили кидає на створення нової шкіри і з цього п’ятнадцятого тижня у малюка активно розвивається волосся. На п’ятнадцятому тижні малюк поводиться дуже активно і охоче випробовує всі рухові функції і м’язи, які продовжують розвиватися. Серед важливих систем, які продовжують розвиватися варто виділити кістковий мозок, скелет і кровоносна система. Кожен наступний тиждень дає збільшення у вазі і зрості.

Четвертий місяць вагітності

Зараз на перше місце виходить анатомічна рідина, яка повністю оновлюється кожні три години. Саме вона зараз виконує багато функцій, починаючи від харчування та виведення продуктів життєдіяльності до того, що завдяки цьому ширянню малюк розробляє суглоби, які вже сформували основні компоненти. До кінця цього тижня вагітності малюк має близько 103 мм, а вага близько 70 гр. Напевно, це ширяння найщасливіші моменти в житті малюка, які ще довго будуть йому сниться.

На цьому тижні вас не чекає багато видимих або відчутних змін. Всі зміни відбуваються всередині вас. Зараз ваша плацента вже має напівкруглу форму і до кінця цього тижня вагітності вона прикріпиться у вашій матці. Найчастіше вона знаходиться в районі шийки матки, але вам не варто хвилюватися, так як вона звільнить вихід через 5 місяців. Серед видимих змін на вас чекає поява темної смужки від пупка до лобка, але не варто хвилюватися – це відбувається через відкладення пігменту під назвою “меланін”, яка пропаде після пологів.

Шістнадцятий тиждень вагітності

Починаючи з цього тижня, на УЗД можна буде визначити стать дитини, але це не завжди вдається, тому що вона дуже активно рухається. Серед органів, які вже давно закінчили формування і тепер лише розвиваються, варто назвати: волосся, брови, вії, шкіра, основні кровоносні судини, суглоби рук і ніг.

Плід - четвертий місяць вагітності

Зараз дитина активно використовує свою грудну клітку, виконуючи дихальні рухи, смокче палець і починаючи з цього тижня у малюка частішає серцебиття. Весь цей місяць плід росте і як результат до кінця тижня довжина плоду близько 16 см, а вага більше 85 гр.

Сімнадцятий тиждень вагітності

На цьому тижні вагітності нічого нового не варто очікувати. Зараз плід зосередився на розвитку вже створених органів і обростання підшкірним жирком. Незважаючи на те, що малюк активно розвивається і вчиться користуватися своїми функціями. Серед нового для малюка – це гучні звуки ззовні, які дивують його і викликають активний інтерес.

Малюк активно використовує свою дихальну функцію, але не для дихання, а вона сприяє притоку крові до серця і оновленню навколоплідних вод в трахеобронхіальному дереві і легенів. Ще малюк досить активно рухається. Малюк вже навчився давати вам стусани, підстрибувати і перекидатися. Важливою подією в житті малюка по праву можна вважати те, що він може відкриває повіки і мружиться. Вага плоду близько 145 гр, довжина в межах 17 см.

УЗД вагітності

Більшість акушерів рекомендують вам зробити УЗД, на сімнадцятому тижні вагітності дозволить виключити патології серця у плода.

Вісімнадцятий тиждень вагітності

До кінця цього тижня вже сформовані багато секторів головного мозку, і маля поступово починає відкривати все нові можливості дотику. Починаючи з цього періоду, можете розмовляти з малюком, тому що тепер він дійсно вас чує завдяки тому, що органи слуху сформовані і почали свою роботу. Плід продовжує рости і розвиватися. Активно працюють нирки, продовжують розвиватися залози, структура кісткової тканини і хрящів вже подібна, тієї з якою малюк народжується. Анатомічна рідина, яка потрапляє через рот, сприяє розвитку травного тракту. До кінця цього тижня вага малюка може бути в межах 200 грам, а зростання може перевищувати 21 см.

До кінця четвертого місяця вагітності ваша матка буде розміром з кокосовий горіх, і розташовуватися в районі пупка. Фактично з цього моменту вам просто не вдасться приховати живіт. Вам варто більше гуляти і харчуватися, щоб забезпечити свого малюка всім «будівельним» матеріалом.

Вагітність четвертий місяць

Якщо ви володієте худорлявою фігурою, то у вас є шанс уже до кінця четвертого місяця відчути дотик свого малюка. В кінці четвертого місяця вагітності вам можуть запропонувати пройти амніоцентез (дослідження навколоплідної рідини), але ви повинні розуміти, що його треба проводити у разі, якщо є показання, так як ризик втратити плід після цього дослідження 1:200.

Залишити коментар

*

Вгору