Гриби – дивовижне творіння природи, а серед них найнадзвичайніше і найцілющіше явище – веселка звичайна, гриб, про який мало хто чув і мало хто бачив. Молодий гриб являє собою яйцевидне біле тіло, і його важко побачити. Любить він швидше хвойні ліси, хоча його можна зустріти де завгодно. Що характерно, то це вередливість і непередбачуваність гриба. ;D Він ніколи не росте на одному і тому ж місці.

Цілющий гриб

Зазвичай гриб не буває дуже великим, рідко коли досягає розміру гусячого яйця. Спочатку він дуже схожий на звичайний дощовик, але не такий міцний, а зі своєрідною желейною масою. За своєю будовою він нагадує перезрілу сливу або грудочку желе. Доростаючи до певного розміру приблизно за тиждень, гриб починає «творити» дива. З нього прокльовується невелика брунька, яка швидко трансформується у плодову ніжку. Ніжка із шапочкою виростає дуже швидко, іноді навіть за 15 хвилин. Плодове тіло досягає 30 см у довжину, має довгу, товсту, порожню всередині ніжку і шапку, вкриту буро-зеленим слизом, який містить спори і має неприємний запах. Він приваблює мух, які й розносять ці спори. Так цей гриб стоїть кілька годин, після чого від нього залишається тільки мокре місце.

Веселка звичайнаВиявилося, що здатність речовин, які містяться у веселці – виводити холестерин і знижувати тиск – вдвічі вища, ніж у шиїтаке! Знахарі лікували гіпертонію за допомогою настою з веселки. Крім того, грибні фунгіциди веселки вбивають віруси герпесу, грипу, гепатиту і навіть СНІДу. Виявляється, що полісахариди веселки викликають вироблення в організмі перфорину, який вбиває ракові клітини: у їхній мембрані він робить отвори, і ракові клітини просто гинуть. Перфорин не дає їм ділитися і формуватися у пухлину.

Препарати з веселки діють аналогічно. Якщо раз на рік прийматимете настоянку – позбавите себе ризику захворіти на рак! Найдивовижніше те, що цей гриб можна вирощувати самостійно! Для цього використовують в основному напівзатінені ділянки або приміщення (підвали, веранди, лоджії тощо). Веселка росте при температурі +14-+35°С. *SCRATCH* Найкращий час для посадки – пізня осінь (навіть до морозів -5°С), щоб уже навесні з’явилися гриби. Якщо посадите спори навесні, то врожай отримаєте восени. В приміщеннях веселку можна вирощувати цілий рік. На відкритих ділянках грибниця житиме протягом 7-8 років, в приміщенні – 5-6.

Як субстрат використовують опалі фрукти, буряк, свіжий або перепрілий гній, сіно, солому, рештки їжі. Усі ці компоненти треба перемішати і сформувати грядку висотою 20-25 см. Міцелій рівномірним шаром розсипають на поверхні грядки, прикривають шаром землі товщиною 5-7 см. Треба поливати, але не рясно, краще крапельним способом раз на тиждень. Якщо погода дощова, то полив можна дещо скоротити. Якщо ви висаджуєте грибницю під зиму, то накривати її необов’язково, морозів вона не боїться.

Гриб Веселка звичайна

Посадку у ящики проводять аналогічно, але грибницю треба накрити вологою мішковиною і тримати у такому стані до появи на поверхні білих спор. На 1 кв. м. беруть 100 г міцелію. Можна отримати 35-40 кг грибів за сезон, у приміщенні – 65-70 кг. При температурі +14°С і більше перші гриби з’являються через 1,5-2 місяці.

Мітки: , ,
Залишити коментар

*

Вгору