Захист суниці від холодуНезабаром зима, а робота на промислових та присадибних ділянках не припиняється. Іде підготовка площі до зимівлі. Суниця, хоч і морозостійка рослина, але коли безсніжна зима і температура -12-16°С, рослини частково підмерзають, а то й зовсім гинуть. Великої помилки припускаються ті, хто скошує листя восени. Це все одно, що з людини зняти верхній одяг у лютий мороз. Скошується листя суниці через два-три тижні після останнього збору ягід, виноситься за межі городу і спалюється. Разом із цим знешкоджуються багато шкідників. До зими виростає гарне молоде листя, котре й буде частково захищати її від підмерзання. Нерідко буває, коли самі кущі не підмерзають, а вимерзають бруньки, закладені на врожай у наступному році в кореневій шийці, яка знаходиться у грунті. На жаль, не всі про це знають. Сподіватися на гарний врожай після цього марно. ;D Часто задають багато питань, чому буває так, що суниця навіть не цвіте?

А тому, що при другому ступені пошкодження насаджень суниць морозами вимерзли листя, стебло, ріжки разом із плодовими бруньками.

Захист суниці від морозівЗа літо відновлюється ріст рослин із сплячих бруньок, розташованих на коренях і кореневищах. В рік відновлення рослини врожаю не дають, наступного ж року за врожайністю вони можуть не поступитися перед старими невимерзлими кущами. Рослини з другим ступенем пошкодження потребують ретельнішого догляду – підживлення і своєчасний полив, особливо в першу половину літа.

Для запобігання вимерзанню їх накривають листям, соломою, осотом. Накривати суницю слід на початку зими, коли ґрунт промерзне на 5-8 см.

Більш раннє накриття призводить до випрівання суниці. Для прикладу, в мене вся суниця росте на чорному агроволокні (марка Р50-Р60). Перед тим, як утепляти грядки, я спочатку стелю біле агроволокно такої ж марки. У півлітрових пластикових пляшках відрізаю верхню і нижню частини. Середні розкладаю по грядках, насипаю всередину отруту для мишей, тоді вкриваю соломою, листям чи осотом, а поверх накриваю целофановою плівкою.

Захист суниці

Навесні, як тільки зійде сніг, знімаю накриття. Акуратно, щоб не насмітити, знімаю біле агроволокно. Потім ножицями обрізаю все старе і сухе листя. Зрізати листя треба якнайближче до кореневої шийки, але так, щоб її не пошкодити. Обрізане листя, заражене різними вірусами та паразитами, треба спалити. Але це ще не все. Як би акуратно ми не старалися обрізати листя, все одно маленькі частинки залишаються на грядці, а разом із ними і паразити. Що треба робити? *SCRATCH* Можна прибрати пилососом! Ось тепер порядок. І остання операція після зачистки грядок – це обробка кущів суниці 0,4%-им розчином мідного купоросу (400 г купоросу на 10 л води).

Залишити коментар

*

Вгору