Троянди – це королеви квітів, дивитися на які можна вічно. Краса цих квітів просто не може залишити байдужим практично жодну людину. За допомогою цих прекрасних квітів люди висловлюють свої думки і емоції, тому що колір вибраної квітки завжди говорить про ставлення до тієї людини, якій вона призначається. Троянди – це найпоширеніші садові квіти.

Догляд за трояндами

Сьогодні існує близько двадцяти основних видів троянд, в яких об’єднані тисячі всіляких сортів. Троянди діляться на великі, плетисті, карликові та кущові форми. Використовують їх як паркові та садові квіти, як прикраси альтанок та обплітання різних огорож, а так само в кімнатному квітникарстві. Особливості догляду за цими квітами і їх вирощування дещо відрізняються в залежності від сорту троянд. Загальні рекомендації досить прості. Найголовніше – це вибір добре освітленого місця протягом дня. Північна сторона або ж місця, що продуваються вітрами, з сильним застоєм води трояндам не підходять. Вимоги до підходящого ґрунту об’єднують всі групи та види троянд. Грунт повинен бути родючим, пухким, водо – і повітропроникним.

Дуже важливо правильно підібрати для посадки саджанці, які повинні бути з непошкодженою, цілою кореневою системою, з живими бічними пуп’янками, без будь-яких уражень грибковими або іншими захворюваннями. Посадка саджанців троянд проводиться в посадочні просторі ями, в грунт обов’язково додається органічне добриво і компост. Корені при посадці повинні бути добре розправлені. Розмножують ці прекрасні квіти в основному живцюванням.

Як доглядати за трояндамиУ літній час рослинам потрібен періодичний полив, а в періоди бутонізації і цвітіння необхідна підгодівля добривами. Досить часто троянди піддані грибковим захворюванням. І коли рослина вражає хвороба, практично у всіх випадках його доводиться знищувати, щоб зараза не передалася іншим квітам. Для попередження таких проблем двічі на місяць рекомендується обприскування рожевих кущів антигрибковими препаратами. Обприскування краще всього проводити в суху і безвітряну погоду. Восени догляд полягає в підготовці троянд до зими і до правильної обрізки кущів. До заморозків слід обрізати всі свіжі і зів’ялі квіти, навіть бутони.

Обов’язково видаляються почорніле листя, хворі частини гілок, а так само недозрілі пагони. Весь кущ обрізається на висоті сорок сантиметрів, тільки над здоровим пуп’янком. У тих регіонах, де зима дуже сувора, троянди на зиму вкривають. Таку обрізку варто проводити навесні, тоді вже видно, які з пагонів перенесли зиму без проблем, якщо ж є підсохлі – їх слід видалити.

Залишити коментар

*

Вгору