Більшість із нас лише поверхнево знають про фітодизайн. Ми проведемо для вас короткий «курс молодого бійця» і розповімо Вам про головні принципи ландшафтного дизайну.

Більшість садоводів знайомі з цим направленням в мистецтві. Дивовижно те, як красиво і майстерно переплітаються між собою такі абсолютно різноманітні течії, як, наприклад, ботаніка, історія та архітектура, образ дивовижного ландшафтного світу дизайну.

Ландшафтний дизайн своїми руками

Існує досить багато вимог і нюансів, але ми виділяємо кілька, дотримуючись яких, ви створите свій унікальний сад.

  1. Баланс

У всьому повинен бути баланс і ваша ділянка не повинна стати винятком. Існує два варіанти облаштування саду: симетричний та асиметричний. Давайте розберемо їх докладніше.

Найбільш складний в роботі, але найлегший у проектуванні варіант це симетричний сад. З одного боку, досить просто подумки розділити садок на дві частини, продумати одну половину ділянки, а другу зробити дзеркальним відображенням. Але важливо пам’ятати, що на території є будівлі, які, швидше за все, розкидані по всьому периметру, а також спеціальні зони: зона відпочинку, господарська, спортивна, дитяча, садова.

Ландшафтний дизайн

Продумуючи симетричний дизайн однієї або кількох зон, важливо зробити так, щоб він поєднувався з іншими зонами і між ними не було різкого переходу. Друга складність полягає у збереженні цієї самої симетрії. Підтримка всіх посадок в охайному вигляді, створення геометрії та відповідності кольорів – ось основні умови для того, щоб ваш витвір тішив око і вражав оточуючих своєю красою.

Асиметричний сад створити на наш погляд набагато складніше. Вся проблема полягає в тому, щоб створити асиметричний, як би природний сад, не перетворивши його при цьому на хаотично розкидані насадження та елементи без будь-якої ідеї. Фантазуйте, грайте на контрастах, знайдіть свій власний стиль, при цьому не перетворіть свою ділянку на занедбаний ліс.

  1. Планування

Початковим етапом при створенні саду є проект. Він повинен бути продуманий до дрібниць, адже найменша помилка може зіпсувати всю композицію, або навіть більшу частину саду. Ось кілька речей, на які варто звернути увагу:

Умови для рослин
Від ґрунту в районі, де розташована ваша заміська ділянка, від кількості опадів, від середніх температур, відкритості території, рельєфу – буквально від усього залежатиме вибір видів флори для саду. Уважно вивчіть ці питання та проконсультуйтеся зі спеціалістами з приводу вибраних вами рослин.

Зонування
Чітке розуміння того, які конкретні зони вам необхідні на садовій ділянці і як вони розташовуватимуться, надалі допоможе вам уникнути зайвого головного болю.

Правила ландшафтного дизайну

Технічні моменти
Грамотно розташуйте освітлення та системи поливу на ділянці. У темних куточках саду збільште кількість світла, а вологолюбним рослинам, великим квітникам або клумбам, більшу частину дня розташованих на сонці, додайте полив.

Вибір рослин
Необхідно, щоб представники флори не тільки поєднувалися між собою за формою та кольором, але й не перемішувалися за своїми характеристиками, створюючи єдину гармонійну композицію, а також рослини повинні підходити вашому саду за кліматом та габаритами. Часто трапляються такі помилки, як, наприклад, велична ялина, яка затишно розташувалася на крихітній ділянці. Або в розкішній клумбі з багаторічниками з’явилася лисиця через однорічників, які вчасно покинули її. А альпійська гірка на ідеально рівній галявині виглядає трохи моторошно.

Стиль
Можна дотримуватись якогось конкретного стилю, а можна постаратися створити свій. Головне кардинально не змішувати різні варіанти, тим самим не перетворивши ділянку на путівник садами світу.

  1. Композиція

Сад повинен подобатися, чіпляти, дивувати, захоплювати, виглядати гармонійно та закінчено. Щоб досягти цього ефекту, необхідно вибрати відповідні один одному за стилем рослини, грамотно розмістити об’єкти та розставити акценти.

Підібрати рослини, в принципі, не складно, якщо керуватися тематичними сайтами та експертами у квітникарстві. З об’єктами складніше, тому що в 90% випадків на території вже є якісь споруди, наприклад, будинок або гараж. Бажано, щоб обраний проект поєднувався з цими об’єктами. Милий дачний будиночок з різьбленими віконницями навряд чи впишеться до англійського, симетричного саду.

Ландшафтний дизайн для початківців

Не бійтеся розставляти акценти, вражати та дивувати. Додайте ландшафтні конструкції, розбавте тінисту зону відпочинку лавкою або фонтаном, а при вході встановіть перголу, висадивши поруч з нею плетисту троянду.

  1. Газон

Це як чистий аркуш паперу для майбутнього шедевра. На красивому, доглянутому, соковитому, зеленому газоні будь-який квітник, споруда, об’єкт або елемент ландшафтного дизайну заграє зовсім іншими фарбами і виглядатиме набагато гарніше. Невелика водойма з білими лататтями і веселими жабами загубиться в густій ​​траві, а клумба-арабеска буде сумно виглядати на висушеній сонцем галявині з лисинами.

Основи ландшафтного дизайну

Існує кілька помилок, уникнувши яких, ви отримаєте ідеальне трав’янисте покриття:

  • Не садіть траву впритул до паркану, насадження та споруд. Через те, що колеса газонокосарок трохи виходять за межі самого інструменту, на газоні утворюватиметься свого роду рамка.
  • Різкі урвища доріжок. Ось так йдеш собі по вимощеній каменем доріжці, милуєшся видами, і тут доріжка різко обривається і починається зелене море. Уникайте цієї помилки, доріжка завжди повинна до чогось вести, але не до газону.
  • Не засаджуйте травою вузькі смужки ґрунту між доріжками, клумбами тощо. Це ускладнить прохід газонокосарки.
  • Не перевантажуйте газон об’єктами.

Ось основні правила для створення ландшафтного твору мистецтва.

Успіху вам!

Залишити коментар

*

Вгору