Сиве волосся Часто появу сивини більшість людей асоціює з настанням старості. Але це далеко не так, тому що сиве волосся не завжди є ознакою віку. Сиві волоски з’являються і в досить молодому віці, а ось причини цього бувають дуже різними.

Найпоширенішою причиною появи сивини в ранньому віці звичайно-ж генетична схильність. За білий колір волосся відповідає меланін, який виробляється меланоцитами(меланоцити – це спеціальні клітини), що знаходяться у волосяних луковичках. Сусідами цих клітин є кераноцити (клітини синтезують білок). Волоски будуються з білка, а під дією тирозинази (фермент) на потрібній стадії він з’єднується з пігментом, завдяки чому волосся набуває свого кольору. Якщо вироблення тирозинази знижується або припиняється зовсім, то волосся стає сивим. Але сам початок цього процесу в людині закладено на генетичному рівні.

Сиве волосся з’являється у представників різних націй і по різному. У азіатів спостерігається поява перших сивин в тридцятирічному віці, у представників європейських коренів в районі тридцяти чотирьох років. А ось представники негроїдної раси стикаються з цим років в сорок або навіть більше. До речі, блондини сивіють набагато раніше, ніж брюнети, але у них це менш помітно в порівнянні з володарями темного волосся. Жінки помічають перші появи сивого волосся в основному на скронях і чубку, а вже пізніше сивина поширюється на тім’я і потилиця. А ось чоловіки спочатку стають володарями сивих вусів і бороди, а вже потім у них покриваються сріблом волосся на голові і тілі.

Причини появи сивого волосся

Дуже часто поява сивого волосся пов’язана з сильним і довготривалим стресом, емоційною напругою та тривогою. Хоча є і ряд інших причин, наприклад, у людей які перенесли тяжке або тривале захворювання, у людей, що вживають у надмірних кількостях алкоголь, міцний чай або каву. Вживання смаженої і жирної їжі, гострих і різких спецій, квашеної чи солоної їжі також сприяє швидкому сивінню.

До всього вищесказаного можна додати ще одну причину. Якщо в організмі не вистачає заліза, то це теж може стати поштовхом до появи сивого волосся. Тому, якщо немає бажання сивіти в ранньому віці, то слід чим раніше починати займатися своїм здоров’ям. Дуже рекомендується збалансовано і правильно харчуватися, при цьому включати в свій денний раціон безліч залізовмісних продуктів, таких як яблука, гранати, м’ясо, печінка. І намагатися завжди вести тільки здоровий спосіб життя, щоб довше залишатися молодим і здоровим і цим радувати і себе, і своїх близьких.

Залишити коментар

*

Вгору