У кожної жінки в житті настає той момент, коли починає здаватися, що з-під ніг вислизає земля і все, що її оточує тріщить по швах. І в цьому випадку абсолютно неважливо, чи була ця жінка все життя нещасною або успішною у всьому. Ця криза настільки індивідуальна, що неможливо окреслити її межі чітко. В одних вона настає вже у віці Христа (33 роки), а в інших цей переломний момент, коли починають змінюватися життєві цінності настає тільки після сорокаріччя. І перед тим, як почати подолання кризи, її необхідно правильно і чітко продіагностувати. Існують певні ознаки, супутні настанню цього моменту.

Криза середнього віку в жінок

Період кризи деколи дуже легко переплутати з самою звичайною депресією, пов’язаною зі зміною природного сезону, або з нервовим робочим перенапруженням. Не варто забувати і про синдром хронічної втоми. Але є і кілька характерних ознак того, що настала саме криза середнього віку. Надаються нашій увазі такі, як:

  1. Настало тридцятиріччя і не дають спокою думки про вік, все частіше здається що настає старіння і молодість пішла безповоротно.
  2. Дзеркало приводить у зневіру, так як настає розчарування від  зморшок і неживого волосся.
  3. Абсолютно все починає призводити до роздратування – і діти, і чоловік, і начальник з колегами. Все частіше жінка починає помічати найдрібніші недоліки людей, хоча ще донедавна вони зовсім її не турбували.
  4. Починається відчуття постійної ностальгії по минулому житті – дуже часто приходять думки про те, що юнацькі мрії так і не були реалізовані.
  5. Все більш часто відвідують думки про власне здоров’я. У планах з’являється похід до лікаря, повне обстеження організму і т. д.

Криза середнього віку
Криза середнього віку, особливо у жінок насамперед характеризується кардинальною зміною життєвих пріоритетів, і справа тут зовсім не в нервовому перенапруженні і не у втомі, яка часом набуває хронічний характер. Частіше жінка починає прислухатися до доводів розуму, в той час як почуття і серце наказує мовчати.

Саме такі думки, які виникають у жінок все частіше і частіше, легко можуть привести до затяжного нервового виснаження і до стану хронічної депресії.

Залишити коментар

*

Вгору