Кожен люблячий батько хоче бачити, як його дитина з великим задоволенням уплітає за обидві щоки сніданок, обід і вечерю. А якщо ще і просить добавки, то радості немає меж. Але ось що робити, якщо дитина їсть дуже мало або не хоче їсти зовсім? Як збільшити його інтерес до їжі?

Для початку варто знати, чого не варто робити, якщо дитина погано їсть. Ніколи не можна годувати його насильно. Адже в організмі людини присутні періоди зростання, саме із-за них споживання їжі інколи то загострюється, то сповільнюється. А насильне заштовхування їжі – це зайвий стрес.
Дитина погано їсть
Не варто доводити до істерії і катастрофи поганий дитячий апетит. Найчастіше, це лише тимчасові труднощі. Не треба забувати про перекуси, які кожна дитина вчиняє між основними прийомами їжі. Адже у них також є необхідна частка потрібних речовин.

Окремо готувати для дитини не треба. Просто можна приготувати вечерю (чи обід) на всю сім’ю, але зробити запасний вид гарніру. Тоді дитина зможе вибрати, що саме йому хочеться, і цей вибір буде зроблений ним самим, а не примусовим. Але дуже велика різноманітність страв теж не вихід, якщо кожен раз готувати більше трьох, то вибір дитини може ставити його в тупикову ситуацію, яка в майбутньому може призвести до великої прискіпливості в їжі. Тому одне гаряче і два гарніри на вибір – це оптимальний варіант.

Існує кілька порад щодо поліпшення апетиту у дітей. Якщо малюк ще дуже маленький, то прийом їжі запросто можна перетворити на щось цікаве і захоплююче. Купити красивий посуд різної форми і зіграти в гру, яка сподобається дитині.


Що робити, якщо дитина погано їсть

Їсти слід всією сім’єю одночасно. Тоді малюк буде бачити, що всі їдять те ж саме, що дають йому. А якщо у нього є старший братик або сестричка, то він буде брати з них приклад. Якщо він хоче спробувати їжу з тарілки іншого члена сім’ї, не варто йому в цьому відмовляти, але і сильно хвалити не треба. Також в їжі повинні бути присутні різноманітні овочі, це і корисно і красиво. А овочі зростаючому організму дуже потрібні, тому, щоб прищепити до них любов це необхідно робити ненав’язливо, так, щоб сама дитина хотіла з’їсти красиво викладені овочеві фігурки. Зрідка можна дозволяти їсти руками, але тільки якщо у нього є таке бажання. І звичайно робити це кожен день не можна, адже культурна людина все-таки користується приладами.

Якщо проблема поганого апетиту триває дуже довго, якщо дитина постійно сидить над повною тарілкою під час їжі, а батьки вже починають турбуватися з приводу його поганого зростання, в цьому випадку не можна зволікати, слід звернутися до педіатра.

Залишити коментар

*

Вгору