Календула, з народною назвою нігтики, відноситься до Корисні властивості календулисімейства Айстрові. Цвіте календула довго, починаючи з червня і закінчуючи в жовтні, практично до перших заморозків. Квітка в діаметрі досягає десяти сантиметрів і має жовтий або оранжевий колір. Дуже широка у використанні як декоративна квітка, що зустрічається на різних клумбах, грядках і садових ділянках. Крім цього календула є відмінним медоносом і дуже популярною цілющою рослиною.

У лікувальному застосуванні використовують в основному суцвіття рослини, дуже рідко – верхню частину календули. Збір відбувається в сонячну погоду, під час цвітіння, при повному відкритті квітки. Сушать їх у затінку на відкритому, свіжому повітрі або ж розташовують у приміщенні, але тільки якщо воно відмінно вентилюється або по ньому гуляє протяг.

Квіти рослини містять в собі корисні кислоти (яблучну, саліцилову, аскорбінову) та інші сполуки, навіть каротиноїди, які притаманні сортам з яскравим забарвленням. З квітів календули готуються різні настої та відвари.

Властивості календули

Календула здатна нормалізувати серцеву діяльність, зменшувати набряки, надавати допомогу заспокійливого характеру при клімаксі. Також, з допомогою створюваних препаратів лікуються захворювання селезінки і печінки, гастрити, діатез, коліти та рахіти. Крім усього цього квітки несуть в собі потужну бактерицидну дію, завдяки якій їх використовують при лікуванні захворювань очей, порожнини рота і гортані, всіляких ран.

А свіжий сік, видобутий з квіток дуже корисний в гінекології. Розчинами з соку за допомогою спринцювання лікуються  білі, кольпіти, ерозії.

Лікувальні властивості календули Відмінну дію календула надає в зборах з іншими травами. Чай з трави деревію і квіток календули використовується при лікуванні пухлин селезінки, а додавання в збір ромашки допомагає при виразках, гастритах, застоях жовчі.

Але як і будь-які ліки, календула має побічні дії. Людям з гіпотонією (зниженим артеріальним тиском) і індивідуальною непереносимістю приймати дану рослину не рекомендується. Також люди, що страждають підвищеною чутливістю після прийому препаратів на основі календули можуть мучитися від виявленої алергії.

Залишити коментар

*

Вгору