Розвиток сучасної фармакології в чомусь тяжіє до того, щоб відтворити штучно дію лікувальних трав. Всі ми знаємо, що найбільш безпечними і дорогими ліками є препарати, зроблені з натуральних трав. Коштують в рази дорожче, ніж їх штучні колеги. Давайте замислимося над тим, а чи є привід відмовлятися від таких простих і таких цілющих властивостей ромашки, чебрецю, калини або журавлини.

Корисні властивості ромашки

За цієї лікувальною травою з давніх часів тягнеться шлейф легенд і оповідей. Яких тільки властивостей їй не приписували від лікування, навіть, найскладніших запальних хвороб і закінчуючи можливістю підняти завісу над майбутніми відносинами. Так-так, саме всім відоме: «любить, не любить» …

Цілющі властивості ромашки

Не знаю, як щодо майбутнього, але те, що за допомогою цілющих властивостей ромашки ще з часів Стародавнього Риму лікують все простудні захворювання – це факт. Крім цього книги по медицині різних країн світу містять рецепти з участю ромашки для лікування шкірних захворювань, хвороб нирок, загоєння ран. Крім цього ромашку досить часто можна зустріти в різноманітному косметичному зіллі, так як в ній міститься великий вміст:

 • вітаміну С
 • каротину
 • мінеральних речовин
 • гіркоти
 • дубильних речовин
 • глюкози
 • олеїнової, лінолевої, пальмітинової, саліцилової і стеаринової кислоти

Завдяки своїм цілющим властивостям ромашка поширилася по всьому світу. У деяких кліматичних зонах вона видозмінилася, але зберегла свої лікувальні властивості. Всі ці видозміни отримали свої регіональні назви, наприклад, ромашку можна зустріти під такими назвами, як:

 • пупавка римська
 • романова трава
 • романець
 • ромашка, яку ділять на звичайну, аптечну, римську, перську, німецьку, кавказьку і тд.

Корисні властивості ромашки

Сама цілюща з усіх різновидів ромашки по праву вважається ромашка аптечна, яку в нашому регіоні збирають у червні-серпні, коли її білі пелюстки розташовані горизонтально. Для збереження лікувальних властивостей ромашки – її сушать в тіні або в сушильній (духовій) шафі при температурі до 40С.

Народні рецепти лікування ромашкою

При застуді рекомендують робити настій 1 ст ложки ромашки на 1 стакан окропу. Коли настій охолоне його треба процідити і пити теплим по 1/3 склянки теплим перед їжею.

При ангіні варто робити полоскання з ромашки.

 • Рецепт 1: 3 ст ложки ромашки з’єднати з 1 ст ложкою липи. Отриману суміш заварювати по 1 ст ложки суміші на 1 склянку окропу. Коли настій стане теплим його треба відцідити і полоскати горла через кожну годину.
 • Рецепт 2: з’єднати 3 ст ложки ромашки і 1 столову ложку шавлії. . Отриману суміш заварювати по 1 ст ложки суміші на 1 склянку окропу. Коли настій стане теплим його треба відцідити і полоскати горло через кожну годину.

При захворюваннях шлунка і проблеми шлунково-кишкового тракту. У цих випадках треба випивати 1 стакан запареної ромашки в день, поділивши його на 3-4 прийоми.

При розладах шлунку. Суміш з 1 ст. ложки ромашки, 1 ст. ложки м’яти і 1 чайної ложки шкірки граната (якщо немає під руками, то замініть звіробоєм). Отриману суміш заливаємо 1 літром окропу. Отриманий настій ділимо на 3-4 прийоми.

Народні рецепти лікування ромашкою

При шкірних захворюваннях з ромашки готують компреси. Для компресів знадобиться 2 ст. ложки квітів ромашки на 1 ст. окропу. Через 2 години настій процідити і використовувати для змочування компресів.

При ревматизмі рекомендують приймати ванни з ромашкою. Для приготування ванни вам знадобиться 8 ст ложок ромашки запареної літром окропу. Через годину запарену ромашку відціджують, а з отриманим настоєм приймають теплу (36С) ванну протягом 8-10 хвилин, як мінімум 10 разів.

Є безліч інших рецептів з використанням лікувальних властивостей ромашки, але хочеться нагадати, щоб не втратити ті цінні для нас властивості, дуже важливо не кип’ятити лікарські трави, а тількі заварювати.

Залишити коментар

*

Вгору